ماسک برای شفافیت پوست


سایت سیبنا: با دوبار استفاده از این ماسک جادویک آكنه ها، چروک و اسكارهای پوستتان از بین می رود.

 

سایت سیبنا: با دوبار استفاده از این ماسک جادویک آكنه ها، چروک و اسكارهای پوستتان از بین می رود.

پوست زیبا چهره برای اغلب افراد به خصوص خانم ها از اهمیتی زیادی برخوردار است تا جایی كه برخی افراد هزینه های زیادی برای زیبایی صرف می كنند برخی لک هاو چین و چروک صورت تحت تاثیر سن به وجود آمده همچنین یكی دیگر مواردی كه زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهد جوش ها، آكنه ها و اسكار های پوستی است.


یكی از بهترین راه کارها برای زیبایی پوست استفاده از مواد طبیعی و ارزان خانكی است که هیچ عوارض جانبی در کوتاه مدت و بلند مدت باقی نمی گذارند.

ما به شما چند ماسک صورت خانگی را که می تواند موجب  صاف شدن، جوانی، درخشش و زیبایی آن شوند معرفی می كنیم:

ماسكی كه جوش ها و آكنه ها را ناپدید می كند
1. دارچین، لیمو، عسل و جوزهندی 
دارچین به دلیل خواص ضد میکروبی عالی آن موجب کاهش اثرات عفونت های باکتریایی پوست شده، جوز هندی نیز کمک می كند جای جوش ازبین برود زیرا دارای خواص ضد التهابی است، عسل خالص و لیمو به دلیل خاصیت ضد باكتریایی در بهبود آکنه بسیار موثر است.

مواد تشکیل دهنده، آماده سازی و کاربرد:
1 قاشق چای خوری عسل خالص
1 قاشق چای خوری آب لیمو
1/2 قاشق چای خوری دارچین
1/2 قاشق چای خوری جوز

همه مواد تشکیل دهنده را مخلوط كرده  تا زمانی که یک خمیر بدست بیایید و در صورتی كه  پوست شما حساس است می توانید آب لیمو را رقیق كنید.

خمیر به دست آمده حاصل از تركیب را حداکثر 30 دقیقه بر روی صورت خود قرار داده اگر احساس سوزش كردید این زمان را تا 10 دقیقه كاهش دهید. ماسک را با آب گرم شسته و کرم مرطوب کننده پس از آن بر صورتتان بزنید.

ماسكی كه به طرز معجزه آسا پوست را مرطوب می كند
2. زردچوبه و آلوئه ورا 
زردچوبه و آلوئه ورا تامین كننده مواد مغذی ، آنزیم ها و پلی ساکارید برای پوست است كه در سم زدایی پوست شما و در حفظ رطوبت آن كمك كننده است.

یک قاشق چای خوری آلوئه ورا را با مقداری زردچوبه با هم مخلوط كرده تا به هم چسبیده و حالت خمیری پیدا كرده و حدود 20 دقیقه بعد با آب گرم بشویید.

قرمزی پوست را با این ماسك از بین ببرید
3.شیر و عسل خالص 
شیر و عسل خالص را با هم تركیب كرده و ماسک به دست آمده را بر روی صورت بمالید این ماسك پوست قرمز و تحریک شده را تسکین می دهد.

مواد تشکیل دهنده، روش آماده سازی و کاربرد:
1 قاشق غذا خوری ماست یا شیر
1 قاشق غذا خوری عسل خالص

عسل خالص و ماست یا شیر را به طور کامل با هم تركیب كرده و با استفاده از یک توپ پنبه آن را بر روی صورت خود بمالید و پس از ١٥ دقیقه آن را بشویید.

پوستتان را آبرسانی كرده و از شر جوش ها خلاص شوید
4. موز و آووکادو 
این دو ماده بسیاری از مواد معدنی و ویتامین های ضروری پوست را تامین می كند.

موز را به قطعات كوچك خرد كرده وبا آووکادو درمخلوط كن تركیب كنید شما می توانید به این مخلوط عسل خالص نیز اضافه كرده و پس از 30 دقیقه صورت خود را  با آب گرم بشویید این ماسك موجب مرطوب شدن پوست و محو شدن جای جوش می شود.  باشگاه خبرنگاران
 
 


منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۱ شهريور
کدخبر:48295منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۵ بيست و يکم شهريورلینک خبر: http://www.sibna.ir/Pages/News-48295.html