۱۳۹۶ شنبه ۲۹ مهر | ساعت: 2:53 عصر | 10/21/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ شانزدهم خرداد :تاریخ انتشار 48856 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 1132 :بازدید
هر ایرانی سالانه چقدر ماهی می‌خورد؟
سایت سیبنا: سرانه مصرف ماهی هر ایرانی ۱۰.۶ کیلوگرم در سال است.

 


سایت سیبنا: سرانه مصرف ماهی هر ایرانی ۱۰.۶ کیلوگرم در سال است.
 
به گزارش تصویر روز به نقل از تسنیم، حسن صالحی رئیس سازمان شیلات با اشاره به اینکه میزان صید فانوس ماهیان در کشور ۵ تا ۷ هزار تن بود، افزود: سال گذشته صیادان از عمق ۳۰۰ متری دریای عمان حدود ۱۵ هزار تن انواع فانوس ماهیان را صید کردند که با صید این میزان از واردات پودر ماهی بی نیاز شدیم.
وی گفت: توسعه صید فانوس ماهیان و پرورش ماهی در قفس از اولویت‌های سازمان شیلات در کشور است بنابر این از سال گذشته تاکنون ۱۴ هزار تن ماهی با روش پرورش در قفس تولید شد.
رئیس سازمان شیلات افزود: ظرفیت تولید ماهی در قفس حدود ۲۳ هزار تن است که با استفاده از تمام ظرفیت ۵۰۰ قفس مستقر در سواحل دریا‌ها شاهد افزایش تولید خواهیم بود.
صالحی درباره شرایط تولید میگو در کشور گفت: سال گذشته ۲۳ هزار تن میگو تولید و ۱۴ هزار تن نیز صادر شده است که رکورد جدیدی در این حوزه بود.
وی میزان تولید آبزیان را در سال گذشته در مجموع یک میلیون و ۷۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: ۶۱۰ هزار تن ماهی از طریق صید و ۴۷۰ هزار تن نیز در مراکز آبزی پروری تولید شد.
رئیس سازمان شیلات گفت: تا پایان سال گذشته ۱۰۳ هزار تن انواع آبزی به ارزش ۴۱۲ میلیون دلار صادر شد.
صالحی همچنین از صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری غذای آبزیان و ماهیان زینتی خبر داد و افزود: سال گذشته در مجموع ۵۰۰ میلیون دلار انواع محصولات شیلاتی صادر شد.
وی درباره میزان مصرف سرانه ماهی و محصولات شیلاتی در کشور گفت: مصرف سرانه ماهی از ۱۰٫۲ کیلوگرم در سال گذشته به ۱۰٫۶ کیلوگرم افزایش یافت.
رئیس سازمان شیلات کشور افزود: براساس برنامه ششم توسعه سالانه نیم تا ۷ دهم میزان مصرف سرانه آبزیان در کشور افزایش می‌یابد تا به عدد هدف یعنی ۱۴ کیلوگرم برسیم.
کلیدها , ماهی , سرانه
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: