۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر | ساعت: 10:03 صبح | 11/22/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۶ هجدهم فروردين :تاریخ انتشار 48826 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 72003 :بازدید
افزایش 62 درصدی سفرهای نوروزی کشتیرانی والفجر
سایت سیبنا: مدیر عامل شرکت کشتیرانی والفجر از افزایش 62 درصدی سفرهای دریایی این شرکت در دوره نوروز خبر داد.
 
 سایت سیبنا: مدیر عامل شرکت کشتیرانی والفجر از افزایش 62 درصدی سفرهای دریایی این شرکت در دوره نوروز خبر داد.
 
افزایش 62 درصدی سفرهای نوروزی کشتیرانی والفجربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ کاپیتان مجید سجده در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) گفت: در نوروز، 53 هزار و 800 نفر مسافر و دو هزار و 334 دستگاه خودرو به وسیله شناورهای این شرکت بین بنادر و جزایر مختلف جابه جا شد که با رشد 62 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته همراه بوده است.

وی افزود: سفرهای دریایی داخلی این شرکت در نوروز 96 از بندر لنگه به جزیره کیش(مسافر و خودرو) ، بندر لنگه به ابوموسی، بوشهر به خارگ و سفرهای خارجی از بندر لنگه به دبی ، بندر عباس به شارجه و خرمشهر به کویت انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در نوروز امسال گشت های دریایی و تورهای داخلی در جزیره خارگ، بندر خرمشهر و برای نخستین بار در بندر آبادان و بوشهر صورت گرفته است.

مدیر عامل شرکت کشتیرانی والفجر با اشاره به تجهیز و آماده سازی محوطه بندری و ترمینال بین المللی مسافری دریایی این شرکت در بندر بوشهر گفت: در ایام نوروز با توجه به حضور گسترده مسافران نوروزی و در راستای اشاعه فرهنگ گردشگری دریایی، کشتیرانی والفجر با بسیج همه ظرفیت و امکانات خود در دفتر مرکزی، شعبات، بنادر و استفاده از کادر دریایی مجرب برای ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی و توسعه هرچه بیشتر صنعت گردشگری دریایی سفرهای منظم دریایی بسیار خوبی را ارائه کرد.


بندر انزلی در صدر پرترددترین شهرهای گیلان در نوروز 

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: بندر انزلی، در میان سایر شهرستان های استان گیلان بیشترین میزان گردشگران نوروزی را به خود جذب کرد.

رضا علیزاده در گفتگو با شبکه مانا اظهار داشت: بر اساس آمار اخذ شده، نوروز امسال شاهد اقامت شب هفت میلیون و 302 هزار و 836 نفر گردشگر در شهرستان های استان گیلان بودیم.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ادامه داد: آمار مذکور حاکی از رشد 19 درصدی میزان اقامت شبانه گردشگران در استان گیلان در مقایسه با نوروز سال گذشته است.

این آمار در حالی است که میانگین اشغال هتلها و واحدهای اقامتی شهرستان های استان گیلان در نوروز امسال 64 درصد بوده است.

وی گفت : این آمار و افزایش ورود گردشگران به استان گیلان در حالی است که نوروز امسال شاهد ناپایداری جوی نیز در استان بودیم اما با این وجود همچنان استان گیلان مورد استقبال گردشگران بود.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان جزء سه استان برتر کشور از نظر میزان ورود گردشگر در نوروز 96 معرفی شد، اذعان داشت: دور نخست سفرهای نوروزی، رتبه نخست بیشترین میزان گردشگران ورودی در کل کشور به استان گیلان اختصاص داشت.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، اضافه کرد: همواره شهرستان های ساحلی استان گیلان در میان سایر شهرستان های استان بیشترین میزان گردشگران را به خود جذب می کنند که نوروز امسال نیز شاهد تحقق این امر بودیم.

علیزاده خاطرنشان کرد : رتبه نخست میزان جذب گردشگر در شهرستان های ساحلی استان به ترتیب به بندر انزلی، آستارا و چابکسر اختصاص یافت. 
 
وی همچنین از حضور انبوه گردشگران در تالاب بین المللی انزلی خبر داد و گفت: این تالاب با همکاری قایقداران برای خدمات رسانی به گردشگران ساماندهی شده بود.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان بیان داشت: نظارت بر عملکرد قایقداران در ایام نوروز صورت می گرفت تا شاهد به وجود آمدن فضای خاطره انگیز برای گردشگران باشیم. 
 
این مقام مسئول در استان گیلان در ادامه به فعالیت ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان گیلان اشاره کرد و گفت: این ستاد در قالب کمیته های مختلف وظایف خود را در راستای خدمات رسانی به گردشگران نوروزی به خوبی انجام داد. 
علیزاده همچنین به حضور ناظرین سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بر عملکرد و چگونگی ارائه خدمات در واحدهای گردشگری استان گیلان طی ایام نوروز اشاره کرد. 
 
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در ادامه سخنان خود در خصوص حضور گردشگران در سواحل طی ایام نوروز امسال گفت: در روزهایی که هوا مناسب بود، شاهد شناکردن گردشگران در دریا بودیم. 
 
این مقام مسئول در استان گیلان با اشاره به اینکه غرق شدگی در آبهای استان گیلان طی ایام نوروز گزارش نشده است، از راه اندازی سامانه امداد دریایی در این استان خبر داد. 
 
علیزاده یادآور شد: بر اساس این سامانه، حادثه دیدگان می توانند با استفاده از شماره 1550 از خدمات امداد دریایی بهره مند شود. 
 
وی بیان داشت: نوروز امسال نیز با نصب بنر های متعدد در سطح شهرستان های استان گیلان نسبت به اطلاع رسانی در خصوص راه اندازی سامانه امداد دریایی تبلیغات گسترده ای صورت گرفت.
 
 
 
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: