۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر | ساعت: 10:01 صبح | 11/22/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ هجدهم اسفند :تاریخ انتشار 48801 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 514774 :بازدید
تسهیلات 800 میلیون ینی ژاپنی ها برای تجهیز گمرکات ایران
سایت سیبنا: یادداشت تفاهم کمک 800 میلیون ینی دولت ژاپن به منظور توسعه و تجهیز گمرکات کشورمان با اولویت گمرک چابهار امضا شد.

 

سایت سیبنا: یادداشت تفاهم کمک 800 میلیون ینی دولت ژاپن به منظور توسعه و تجهیز گمرکات کشورمان با اولویت گمرک چابهار امضا شد.

امضای یادداشت تفاهم تسهیلات 800 میلیون ینی ژاپنی ها برای تجهیز گمرکات ایرانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ هیرویاسو کوبایاشی سفیر فوق‌العاده و تام الاختیار ژاپن در تهران و مسعود کرباسیان رییس کل گمرک ایران یادداشت تفاهم کمک بلاعوض دولت ژاپن برای تجهیز گمرکات به دستگاههای ایکس ری کانتینری جهت تسهیل و تسریع در امور تجاری را امضا کردند. 
 
مسعود کرباسیان در این مراسم با اشاره به روابط دوستانه ایران و ژاپن تاکید کرد:روابط دوستانه دو کشور همکاری های اقتصادی بهتری را می طلبد.
 
وی افزود:سطح همکاری های های گمرکی میان ایران و ژاپن در دولت یازدهم بسیار خوب بوده به نحویکه در سالهای اخیر سه دوره آموزشی از سوی گمرک ایران برای کارکنان گمرک افغانستان با همکاری جایکای ژاپن برگزار شده است.
 
کرباسیان گفت: با توجه به اینکه هفتمین اجلاس روسای گمرکات کشورهای عضو اکو به نحو شایسته ای از سوی گمرک ایران امسال برگزار شد، جایکای ژاپن آمادگی خود را برای برگزاری دوره های آموزشی برای اعضای اکو به کمک ایران را اعلام کرد که جای تقدیر و تشکر را دارد.
 
رییس کل گمرک ایران ادامه داد: بر اساس ارزیابی های دفتر منطقه ای مبارزه با تخلفات سازمان جهانی گمرک ، گمرک ایران یکی از گمرکات برتر در مبارزه و کشف مواد مخدر و کالاهای قاچاق بوده به طوریکه در سال گذشته گمرک ایران موفق به کشف290 تن مواد مخدر و پیش ساز های سنتی و صنعتی شد که بخش عمده آن را قاچاقچیان قصد داشتند به کشورهای افغانستان و پاکستان ترانزیت کنند.
 
همچنین سفیر تام الاختیار ژاپن در تهران در این مراسم گفت : دولت ژاپن اهمیت خاصی برای برجام قایل بوده و بیش از پیش مایل به گسترش روابط با ایران است.
 
هیرویاسو کوبایاشی ادامه داد: اعطای تسهیلات بلاعوض 800 میلیون ینی ژاپنی ها برای تجهیز گمرکات ایران نیز در همین جهت صورت گرفته است.
 
موسسه جایکا کشور ژاپن با توجه به اقداماتی که در دولت و گمرک ایران مورد ارزیابی قرار داده است و به طور جدی و مستمر با تخلفات برخورد می‌شود، 800 میلیون ین (6.7 میلیون دلار) به صورت وام بلاعوض به گمرک ایران اختصاص داده تا دستگاه ایکس ری خریداری کند.

‌کنترل مرزی، ظرفیت سازی برای بازرسی و همکاری منطقه‌ای و بین‌المللی در باره مبارزه با مواد مخدر و مواد شیمیایی غیرقانونی از جمله مواردی است که طرف‌ ژاپنی برای مقابله با آن مد نظر دارد.

جایکا یک سازمان دولتی مستقل بین‌المللی در ژاپن است که در زمینه توسعه به دولت ژاپن و همچنین کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند و سعی دارد که از این طریق به مبارزه با مشکلات بپردازد.

کمک به برنامه احیاء ‌دریاچه ارومیه از طریق مشارکت جوامع محلی با اجرای برنامه های کشاورزی پایدار و حفظ تنوع زیستی، حمایت و کمک انسان دوستانه به پناهندگان افغانی در ایران، کنترل مرزی، ظرفیت سازی برای بازرسی و همکاری منطقه ای و بین‌المللی در خصوص مبارزه با مواد مخدر و مواد شیمیایی غیرقانونی، مبارزه با پول شویی و مبارزه با تامین مالی برای تروریسم در جهت استانداردها و موازین سازمان ملل متحد و خط مشی FATF و ارتقاء‌جامع صنایع بندر چابهار به بازار جهانی از جمله اقداماتی است که این موسسه قصد دارد در ایران انجام دهد.
 
کشف لباس آغشته به تریاک

مأموران گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) در جریان ارزیابی از یک بسته پستی بیش از 1800 گرم لباس آغشته به تریاک کشف کردند.
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از گمرک ایران ، قاچاقچیان سعی داشتند با این ترفند نسبت به عبور این محموله اقدام کنند، اما با هوشیاری مأموران گمرک، این بسته کشف و برای پیگیری‌های قانونی به پلیس فرودگاه تحویل داده شد.

کشف شیره تریاک از داخل قوطی کرم آرایشی

مأموران گمرک سرخس در استان خراسان رضوی هم از یک مسافر ترکمنستان 722 گرم شیره تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای در 93 قوطی کرم آرایشی جاسازی شده بود کشف کردند.
 
براساس این گزارش متتهم به همراه مواد مکشوفه به مراجع ذی‌ربط تحویل شد.


کشف مواد مخدر در گمرک فرودگاه امام خمینی(ره)

همچنین مأموران گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) در بازرسی‌های خود مقادیری بذر شاهدانه و انواع قرص متادون کشف و ضبط کردند.
 
این میزان مواد مخدر در داخل اسباب‌بازی و یا داخل بسته‌های پستی جاسازی شده بود.
 
 
 
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: