۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر | ساعت: 9:56 صبح | 11/22/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ هفتم اسفند :تاریخ انتشار 48785 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 201942 :بازدید
رعایت استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی از سال
سیبنا: وزیر اقتصاد اعلام کرد: سال ۹۵ سال آغاز رعایت استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی در شرکتهای ایرانی است و این یک نقطه عطف در بازار مالی ایران محسوب می شود.

 

سیبنا: وزیر اقتصاد اعلام کرد: سال ۹۵ سال آغاز رعایت استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی در شرکتهای ایرانی است و این یک نقطه عطف در بازار مالی ایران محسوب می شود.


علی طیب نیا در همایش استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی گفت: در نخستین گام عملی برای رعایت این استانداردها، همه بانکها ، موسسات اعتباری و شرکتهای بیمه ثبت شده در سازمان بورس و همچنین شرکتهای بزرگ بورسی که سال مالی آنها از اول فروردین ۹۵ شروع می شود ملزم شدند صورتهای مالی خود را بر مبنای این استانداردهای بین المللی تهیه کنند.

وی افزود: همایش امروز در واقع اولین گام عملی در ارائه این صورتهای مالی بین المللی و استاندارد است.

طیب نیا گفت: شرکتهای مشمول این استاندارد از نظر جایگاه و اهمیت مهمترین شرکتها در بازارهای مالی کشور هستند. وی افزود: استفاده از این استانداردها باعث شفاف سازی صورتهای مالی شرکتهای ایرانی شده و می تواند نقش مهمی در شفافیت نظام مالی کشور داشته باشد.

طیب نیا با اشاره به علاقه سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بازارهای ایران گفت: کسی که تصمیم می گیرد در بازار ایران حضور یابد باید بتواند با شرایط اقتصادی کشور در سطح کلان و خرد آشنا شود و وضع اقتصادی بنگاههای ایرانی را ارزیابی کند.

وی گفت: همچنین نیاز به یک زبان مشترک حسابداری وجود دارد تا سرمایه گذار خارجی بتواند مفاهیم حسابداری ایرانی را درک کند.

طیب نیا گفت: گزارشگری مالی بین المللی در واقع زبان مشترک حسابداری و صورتهای مالی یکسان برای درک و فهم بین المللی است و باعث شفافیت، مقایسه بنگاهها باهم و زمینه سرمایه گذاری در بنگاههای ممتازتر خواهد شد و همه اینها باعث می شود اقتصاد ملی کاراتر شود.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: وقتی صورتهای مالی شفاف و استاندارد می شود نهادهای ناظر بهتر می توانند وضع بنگاهها را رصد کنند و در امر ایفای نظارت خود بهتر عمل خواهند کرد.
 
 

 

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: