۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر | ساعت: 2:03 عصر | 11/25/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ ششم اسفند :تاریخ انتشار 48784 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 415752 :بازدید
حجم تجارت ایران و آذربایجان ۷۰ درصد افزایش یافت
سایت سیبنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: افزایش ۷۰ درصدی حجم مبادلات بین ایران و جمهوری آذربایجان نشان دهنده عزم ۲ کشور برای توسعه روز افزون روابط اقتصادی است.

سایت سیبنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: افزایش ۷۰ درصدی حجم مبادلات بین ایران و جمهوری آذربایجان نشان دهنده عزم ۲ کشور برای توسعه روز افزون روابط اقتصادی است.

به گزارش تصویر روز به نقل از ایرنا محمود واعظی، در همایش تجاری مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ارومیه افزود: روابط ۲ کشور در ابعاد مختلف به عنوان یک رابطه راهبردی به سرعت در حال گسترش است.
وی اظهار کرد: ایران و جمهوری آذربایجان دارای اشتراک های زیادی در حوزه های دینی، فرهنگی، قومی و تاریخی است و این اشتراک ها، پشتوانه همکاری بین ۲ کشور در زمان حاضر به شمار می رود.
وی با اشاره به امضای سندهای مهم در سال های اخیر بین ایران و جمهوری آذربایجان اضافه کرد: تلاش برای تسهیل تجارت و فعالیت بهینه تجار آغاز شده است.
وی با ابراز خرسندی از زمینه سازی برای سفر رئیس جمهوری آذربایجان به تهران در این همایش، گفت: بخش قابل توجهی از زیرساخت های مورد نیاز برای تسهیل تجارت در بخش خصوصی ۲ کشور فراهم شده است که از آن جمله می توان به حمل و نقل ریلی اشاره کرد.
وی ادامه داد: با بهره مندی از خدمات حمل و نقل ریلی می توان کالاهای ایرانی را به جمهوری آذربایجان و سپس به کشورهای مشترک المنافع /CIS/ صادر کرد.
وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک ویزا در مرز ایران و جمهوری آذربایجان صادر می شود، افزود: سندهای همکاری گمرکی بین این کشورها امضا شده است و امیدواریم در این خصوص نیز زمینه تسهیل فعالیت در هر ۲ طرف مرز فراهم شود.
وی اظهار کرد: گام های بعدی در خصوص همکاری های بانکی ۲ کشور برداشته می شود و امیدواریم تا پیش از سفر رئیس جمهوری آذربایجان به ایران سند مشترکی در این خصوص آماده شود.
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: