۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر | ساعت: 2:05 عصر | 11/25/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ ششم اسفند :تاریخ انتشار 48783 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 792166 :بازدید
شبکه‌های اجتماعی در ایران ۲۷ میلیون عضو دارند
سایت سیبنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رشد بودجه حوزه سینمایی در سال آینده، گفت: بودجه فرهنگی کشور در سال ۹۶ افزایش یافت.

سایت سیبنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رشد بودجه حوزه سینمایی در سال آینده، گفت: بودجه فرهنگی کشور در سال ۹۶ افزایش یافت.

 
سید رضا صالحی امیری در مراسم اختتامیه کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع در مجتمع میزبان بابلسر، اظهار داشت: ورود به عرصه فضای مجازی نیازمند برنامه‌ریزی اساسی و فرهنگ آن فضا بوده و ما اکنون در حال عبور از این فضا هستیم.
 
وی افزود: امروز با انبوه اطلاعات در گستره شبکه مجازی مواجه بوده و باید از این فضا صیانت و الگوهای مصرف را بشناسیم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تقابل با فضای مجازی معنا ندارد، تصریح کرد: راه‌های باز کردن زنجیر از پای ملت و دولت مذاکره بوده و رسانه از عناصر و مولفه‌های قدرت دیپلماسی است.
 
صالحی با بیان اینکه در مسیر توسعه دولت از روش دیپلماسی برای تامین منافع استفاده کرده است، تاکید کرد: هر کسی در فضای مجازی و اجتماعی سرمایه‌گذاری کند برنده بازی خواهد بود زیرا تحولات دهه چهارم کشور بر بستر پدیده آی تی نهاده شده است.
 
وی ادامه داد: شبکه‌های اجتماعی در ایران حدود ۲۷ میلیون عضو دارند و این امر بیانگر آن است که باید بیشترین بهره را از این ظرفیت ببریم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: سرمایه اجتماعی فراوانی در کشور وجود دارد که اگر همگرایی و همنوایی ملی شکل بگیرد اعتماد و مشارکت مفهوم جدیدی پیدا می‌کند و اگر دولتی از سرمایه اجتماعی بیشتری برخوردار باشد از قدرت بیشتری نیز برخوردار خواهد بود.
 
صالحی با اشاره به بودجه فرهنگی کشور در سال آینده، گفت: وضعیت بودجه متناسب با میزان درآمد دولت بوده و در مجموع ۱۷ درصد در برخی حوزه‌ها رشد صورت گرفته و در برخی دیگر حوزه‌ها ۲۳ درصد و در حوزه سینمایی ۳۲ درصد رشد داشته است.
 
وی با بیان اینکه رشد بودجه فرهنگی کشور نسبت به سایر دستگاه‌ها قابل قبول بوده است، تصریح کرد: تا رسیدن به وضعیت ایده آل در حوزه بودجه فرهنگی فاصله داریم.
 
به گزارش تسنیم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه دولت توجه بیشتری به بخش فرهنگی در بودجه سال ۹۶ داشته است، خاطرنشان کرد: متوسط رشد ۱۷ تا ۲۳ درصد بوده و هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه مصوب شده که ۲۵۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی و تملک و دارایی است.
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: