۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر | ساعت: 9:52 صبح | 11/22/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ ششم اسفند :تاریخ انتشار 48780 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 204181 :بازدید
پالایشگاه ستاره خلیج فارس بزودی راه اندازی می شود
سایت سیبنا: وزیر نفت از راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در آینده نزدیک خبر داد.

سایت سیبنا: وزیر نفت از راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در آینده نزدیک خبر داد.

 
به گزارش تصویر روز به نقل از شبکه خبر، زنگنه گفت: در حال حاضر بخش اول این پالایشگاه راه اندازی شده است و بخش دوم نیز که مربوط به تقطیر بود، خوراک دریافت کرد.
 
زنگنه با بیان این که همکاران من در سه شیفت مشغول فعالیت هستند تا بزودی این پالایشگاه راه اندازی شود، درباره جایگزینی برخی شرکت های نفتی به جای شرکت های چینی نیز گفت: شرکت های چینی شریک راهبردی ما هستند.
 
پیش از این نیز محمد حسن پیوندی مدیرعامل هلدینگ نفت و گاز تاپیکو درباره پالایشگاه ستاره خلیج فارس توضیح داده بود: تاپیکو با ۴۹ درصد سهم، بزرگ ترین سهام دار این پالایشگاه است. حدود ۳۳ درصد متعلق به صندوق های نفت و حدود ۱۸ درصد متعلق به شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی است.
 
وی از پیشرفت مطلوب تکمیل پروژه ستاره خلیج فارس خبر داد و افزود: ۳ خط تولید پالایشگاه ستاره خلیج فارس نزدیک به ۹۰ درصد پیشرفت داشته است و تا پایان سال ۱۳۹۶ همه فازهای آن تکمیل می شود. در آن زمان می توانیم درمورد خودکفایی بنزین و صادرات بنزین صحبت کنیم.
 
این مدیر شرکت نفتی با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس ۳۶۰ هزار بشکه در روز تولید خواهد داشت، افزود: با توجه به سهم ۴۹ درصدی تاپیکو در این پالایشگاه، ۱۷۵ هزار بشکه از تولیدات روزانه آن متعلق به این هلدینگ است.
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: