۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر | ساعت: 2:00 عصر | 11/25/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ پانزدهم بهمن :تاریخ انتشار 48738 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 38641 :بازدید
گزارش وزیر راه از وضعیت محورهای برف‌گیر
سایت سیبنا: آخوندی گفت:با وجود دمای ۱۸- درجه سانتیگراد و وزش باد حدود ۸۰ کیلومتر در ساعت در فیروزکوه، نیروهای امدادی تلاش کردند تاشهروندان درراه‌مانده را از راه‌های مسدود عبور دهند.

 

سایت سیبنا: آخوندی گفت:با وجود دمای ۱۸- درجه سانتیگراد و وزش باد حدود ۸۰ کیلومتر در ساعت در فیروزکوه، نیروهای امدادی تلاش کردند تاشهروندان درراه‌مانده را از راه‌های مسدود عبور دهند.

عباس آخوندی امروز ۱۵ بهمن‌ماه به منظور بررسی وضعیت درراه‌ماندگان برف و کولاک روز گذشته به محورهای برف‌گیر شمال‌شرق استان تهران رفت تا از نزدیک در جریان امدادرسانی و وضعیت جاده‌ها و راه‌ها قرار بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه عزیمت به محور فیروزکوه و هراز گفت: شب گذشته، شب بسیار دشواری در محورهای فیروزکوه به سمت گردنه گدوک بود و همچنین در جاده هراز به دلیل برف و کولاک مشكلات زیادی ایجاد شد. اگرچه از ساعت ۱۵ عصر روزگذشته، مسدود بودن مسیر طی اطلاعیه‌هایی اعلام شده بود اما تعداد خودروهایی که در این مسیر در حرکت بودند زیاد بود و در شب دشواری‌های زیادی ایجاد شد.

عضو کابینه دولت یازدهم با اشاره به حضور در محور فیروزکوه به منظور بررسی وضعیت امدادرسانی از سوی راهداران و همچنین سایر امدادرسانان، گفت: شب گذشته تا دیروقت در ستاد راهداری و در ستاد پلیس و همچنین سایر ارگان ها همچون هلال احمر و ارتش امدادرسانی داشتند.

آخوندی گفت: خوشبختانه به رغم سختی‌های فراوان و به رغم آنکه هوا در فیروزکوه ۱۸- درجه سانتیگراد بود و وزش بادی در حدود ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر در ساعت وجود داشت همه نیروهای امدادی تلاش کردند و واقعا زحمت کشیدند تا بتوانند در این شرایط دشوار شهروندان در راه مانده را از راه‌های کشور، عبور دهند.

وی ادامه داد: با توجه به اینكه کولاک در این مدت ادامه داشت، تا ساعت ۳ و نیم صبح تلاش زیادی شد تا خودروهای زیادی را از این محور عبور دهند اما باز هم در همان ساعت نیمه شب نیز کولاک شدیدی آمد ولی همكاران ما توانستند مشكلات عبور را برای مردم تا حد زیادی برطرف كنند.

آخوندی گفت: مسافران و راهدارانی كه در محورها بودند سختی‌های را متحمل شدند اما در هرصورت شرایط بحرانی با تلاش ستاد بحرانی که بدین منظور تشکیل شده بود و با کمک اداره کل راه و شهرسازی، اداره راهداری، هلال احمر، پلیس و ارتش تشکیل شده بود، هموار شد.

وی افزود: متاسفانه در جاده هراز بهمن شدیدی رخ داد و یکی از همکاران ما مرحوم محمدعلی طلوعی مقدم در سازمان راهداری جان به جان آفرین تسلیم کرد که من همین جا به خانواده محترم وی و تمامی راهداران عزیز تسلیت می‌گویم. به هر صورت کار راهداری کار بسیار دشواری است و این دوستان جان فشانی می‌کنند تا بتوانند راه ها را تمیز و ایمن برای تردد نگه دارند. باشگاه خبرنگاران
 
 
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: