۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر | ساعت: 2:04 عصر | 11/25/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ پانزدهم بهمن :تاریخ انتشار 48737 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 38248 :بازدید
افت شدید دما در ۲۸ استان کشور
سایت سیبنا: افت شدید هوا در ۲۸ استان کشور و به تبع آن عبور میزان مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی از مرز نیم میلیارد مترمکعب در روز، شرکت ملی گاز ایران را برآن داشت تا با صدور اطلاعیه ای از مردم تقاضای صرفه جویی و مصرف بهینه داشته باشد.

 

سایت سیبنا: افت شدید هوا در ۲۸ استان کشور و به تبع آن عبور میزان مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی از مرز نیم میلیارد مترمکعب در روز، شرکت ملی گاز ایران را برآن داشت تا با صدور اطلاعیه ای از مردم تقاضای صرفه جویی و مصرف بهینه داشته باشد.

48 ساعت بارش مستمر برف و باران در اقصی نقاط ایران به همراه افت شدید دمای هوا در 28 استان کشور، موجب افزایش مصرف گاز طبیعی به ویژه در بخش خانگی شد، به طوریکه میزان مصرف روزانه گاز در بخش خانگی از نیم میلیارد مترمکعب در روز عبور کرد.

شرکت ملی گاز ایران با صدور اطلاعیه ای خواستار صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی شد تا همه هموطنانمان حتی در نقاط دوردست نیز بتوانند از این نعمت در این روزهای سرد سال برخوردار شوند.

در متن این اطلاعیه آمده است: " با توجه به سردی هوا و افت شدید دما در 28 استان کشور طی دیروز و امروز و مصرف 500 میلیون متر مکعب در بخش خانگی و پیش بینی مصرف 530 میلیون متر مکعب در روزهای آتی، از عموم هموطنان عزیز تقاضا دارد با مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، شرکت ملی گاز ایران را در خدمات رسانی مستمر و بهتر در اقصی نقاط کشور یاری رسانند.

رعایت موارد ذیل در مصرف بهینه گاز طبیعی بسیار موثر است:
1- تنظیم درجه پکیج و آبگرمکن بین 50 تا 60 درجه سانتی گراد
2- کم کردن 2 درجه گرمای محیط که در صورت رعایت آن توسط همه، موجب صرفه جویی حدود 50 میلیون متر مکعبی گاز در روز خواهد شد.
3- خاموش کردن سیستم های گرمایشی اطاق هایی که استفاده نمی شوند.
4- رعایت دمای رفاه 21( 18  تا 21 درجه سانتیگراد) در فضاهای داخلی ساختمانها
5-  پوشیدن لباس گرم و مناسب فصل زمستان
6- خاموش نمودن وسایل گرمایشی در صورت ترک منزل

ضمنا با توجه به استفاده بیشتر از وسایل گرمایشی و احتمال نشت گاز مونوکسید کربن و بروز حادثه در این ایام، انتظار دارد هموطنان عزیز ضمن رعایت نکات ایمنی، در استفاده از وسایل گازسوز دقت لازم را معمول و از وسایل استاندارد و با راندمان بالا استفاده نمایند."  خبرگزاری تسنیم، 
 
 
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: