۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر | ساعت: 9:52 صبح | 11/22/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ نوزدهم آبان :تاریخ انتشار 48685 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 42422 :بازدید
ساماندهی باشگاههای تفریحات دریایی قشم
سایت سیبنا: معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از ساماندهی باشگاههای تفریحات دریایی خبر داد.

 

سایت سیبنا: معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از ساماندهی باشگاههای تفریحات دریایی خبر داد.

فرزین حقدل در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مانا گفت: این ساماندهی به منظور ایمن سازی و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران انجام شده است.

وی برگزاری دوره های آموزشی در زمینه گردشگری ویژه هتلداران، دفاتر خدمات مسا فرتی و بومیان فعال در امر گردشگری جزیره را یکی از مهمترین اقدمات این سازمان در سال جاری اعلام کرد. 

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: دوره آموزشی آداب معاشرت حرفه ای ویژه انجمن راهنمایان، متولیان کاشانه مهمان و بانوان فعال جزیره هنگام و دوره آموزشی بازاریابی ویژه متصدیان کاشانه مهمان طی شش ماهه نخست امسال از سوی سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شده است. 

وی در ادامه همچنین از برگزاری دوره آشنایی با میراث فرهنگی، گردشگری و فن بیان براین انجمن گردشگری هرمز در همین مدت خبر داد و اظهار داشت: برگزاری این دوره آموزشی مورد استقبال قرار گرفت. 

این مقام مسئول در منطقه آزاد قشم اظهار داشت: دوره آموزشی کمک های اولیه برای بانوان فعال جزیره هنگام و انجمن راهنمایان هرمز، دوره آموزشی خانه داری، دوره آموزشی پذیرش، دوره آموزشی آشنایی با سرپرستی گشت ها ویژه هتلها نیز طی شش ماهه نخست سال در راستای ارتقای کیفیت خدمات رسانی به گردشگران ورودی به جزیره قشم برگزار شده است. 

حقدل همچنین به افتتاح خط کشتیرانی در مسیر عمان – قشم در شش ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: این خط دریایی هم اکنون در امر جابجایی مسافران در مسیر عمان – قشم فعال است و امیدواریم شرایطی فراهم شود که با افزایش استقبال گردشگران برای استفاده از این خط دریایی شاهد رونق هر چه بیشتر سفرهای دریایی در این مسیر باشیم. 

به گفته وی، راه اندازی این خط دریایی تاثیر بسزایی در رونق هر چه بیشتر گردشگری در جزیره قشم و توسعه اقتصادی بومیان منطقه خواهد داشت. 

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، همچنین برگزاری جشن نوروز صیاد در روستای سلخ و انعقاد قرارداد فاز اول مرمت و بهسازی خانه فرهنگ روستای تاریخی لافت را از دیگر اقدامات این سازمان از ابتدای امسال عنوان کرد. 

به گفته حقدل، آغازعملیات کاوش باستان شناسی بام قشم به عنوان قدیمی ترین استقرارگاه بشر در قشم، گمانه زنی به منظور تعیین حریم محوطه تاریخی غار خوربس و تعمیر و بازسازی خانه فرهنگ روستای سلخ از اقدمات لازم برای حفاظت از میراث فرهنگی جزیره قشم از ابتدای سال جاری تا کنون بوده است. 

وی یادآور شد: جمع آوری مستندات 30 پرونده آثار تاریخی جزیره قشم به منظور ثبت در فهرست آثار ملی و نیز صدور 366 کارت شناسایی صنایع دستی به بانوان وجاد شرایط جزیره قشم و جزایر تابعه نیز امسال از سوی سازمان منطقه آزاد قشم انجام شده است. 

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما ، معاون فرهنگی،اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت : امید می رود با انجام اقدامات مذکور و ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات گردشگری در جزیره قشم، این جزیره به زودی به یکی از مراکز اصلی جذب توریسم در زمینه اکوتوریسم و توریسم دریایی تبدیل شود.
 
 
 
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: