۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر | ساعت: 9:56 صبح | 11/22/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ هجدهم آبان :تاریخ انتشار 48676 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 40172 :بازدید
افزایش ظرفیت تولید بنزین یورو 4
سایت سیبنا: معاون اجرایی رئیس جمهور: تولید بنزین یورو 4 از مرز 26 میلیون لیتر گذشته و ما به مرز 50 میلیون لیتر خواهیم رسید.

 

سایت سیبنا: معاون اجرایی رئیس جمهور: تولید بنزین یورو 4 از مرز 26 میلیون لیتر گذشته و ما به مرز 50 میلیون لیتر خواهیم رسید.

افزایش ظرفیت تولید بنزین یورو 4به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، محمد شریعتمداری در مراسم سیزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت و روز ملی کیفیت گفت: امروز در زمینه کیفیت نسبت به 30 سال گذشته قدمهای خوبی برداشته شده است و در عرصه تولید خودرو و کیفیت آن اقدامات خوبی صورت گرفته است. 

وی گفت: شاخص اندازه گیری تعداد عیوب در 100 خودرو در سه ماهه اول سال در دستور وزارت صنعت معدن و تجارت قرار گرفته است و قدمهای خوبی در این زمینه برداشته شده است اما همچنان با کیفیت مطلوب فاصله داریم.

وی افزود: با به کارگیری شاخص اندازه گیری تعداد عیوب مشاهده شده در 100 خودرو در سه ماهه اول سال مشخص شد فاصله کشور ما نسبت به آلمان 6 برابر ، نسبت به ژاپن 3 برابر و نسبت به کره جنوبی 2/5 برابر است.

وی ادامه داد: در حوزه نفت و گاز وضع ما در کیفیت بهتر است، تاسیس مرکز بررسی کیفیت محصولات فرآورده های نفتی نسبت به گذشته بیشتر شده است.

وی افزود: اگر تلاش وزیر نفت در طی سالهای اخیر در موضوع کیفیت نبود ما به دستاورد امروز نمی رسیدیم .

شریعتمداری گفت: بررسی کیفیت محصولات نفتی در همه موضوعات بصورت گسترده وجود دارد و با توجه به زمان تحریمها و تولید و توزیع با کیفیت قدم های اساسی برداشته شد بطوریکه عرضه سراسری بنزین یورو 4 یکی از اقدامات وزارت نفت درسراسر کشور بود.

معاون اجرایی رئیس جمهوری گفت: گسترش تولید فرآورده ای استاندارد یورو نه تنها به لحاظ اقتصادی بلکه در بهبود هوای کشور نقش اساسی دارد.

وی ادامه داد: تمامی بنزین های یورو 4 عرضه شده در جایگاه های تهران ، اراک ، مشهد و اصفهان مطابق با آخرین استاندارد اروپا است و اگر یک درصد در مواردی تخلفی صورت بگیرد آزمایشگاه هایی برای کنترل بنزین هم وجود دارد.

وی افزود: با بهره برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس بخش قابل توجهی از تولید آن وارد بازار می شود.

شریعتمداری تصریح کرد: کیفی سازی پالایشگاه ها نیازمند سرمایه گذاری گسترده ای است .

وی افزود: توسعه در دنیا اتفاق نمی افتد مگر با توسعه انسانی که این امر نیازمند توجه به کیفیت آموزش در کشور است.
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: