۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر | ساعت: 9:53 صبح | 11/22/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ هفدهم آبان :تاریخ انتشار 48669 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 86475 :بازدید
20 شرکت دانش بنیان در مسیر صنعت برق
سایت سیبنا: 20 شرکت دانش بنیان با تخصص های متفاوت و گسترده در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق حضور دارد.

 

سایت سیبنا: 20 شرکت دانش بنیان با تخصص های متفاوت و گسترده در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق حضور دارد.

این شرکت های دانش بنیان تخصص های گسترده و متفاوتی مانند نانو، بهبود کیفیت مقره ها و پوشش تابلو ، پره ها و سیم و کابل ، خردگی در تاسیسات برق و سایر تخصص ها دارند. 

جوانان متخصص و دانش بنیان در این نمایشگاه می توانند شرکای مناسبی در داخل و خارج از کشور پیدا کنند ، و راهی برای نفوذ در بازارهای خارجی پیدا کنند. 

این نمایشگاه محل خوبی برای به نمایش گذاشتن دستاوردهای صنعت برق در سه دهه اخیر است که محصولات و تولیدات خود را در معرض دید متخصصان داخلی و خارجی بگذارند.

امسال شرکت های دانش بنیان در مسیر صنعت برق گام محکمی برداشتند . فعال شدن شرکت های نوپا با تکیه بر دانش روز در زمینه های مختلف صنعتی از جمله صنعت برق حرف تازه ای نیست اما آنجا که رقیب برندهای خارجی می شوند افتخاری بزرگ است . 

علیرضا یزدی زاده معاون برنامه ریزی مپنا در این زمینه می گوید ما شرکت جوانی هستیم اما کار ما مبتنی بر دانش بنیان بودن است و توانسته ایم با شرکت های مشابه مانند جی ای آمریکا و زیمنس آلمان که بیش از 100 سال سابقه دارند مپنا در طول حدود 20 سال مسیر آنها را طی کند و الان رتبه سوم در ساخت نیروگاههای حرارتی را داشته باشیم البته تلاش می کنیم حتی این مقام را نیز ارتقا ببخشیم . 
 
شرکت های دانش بنیان کارشان با دانش دانشگاههای کشور گره خورده و تحقیقات و طراحی پایه اصلی کارشان شده است. 

علی اصغر سجودی تولید کننده تجهیزات برق می گوید : همه قدمهایی که ما بر می داریم بر اساس تحقیقات، توسعه ، بومی سازی و افزایش کیفیت و به روز رسانی است . 

اغلب شرکت های دانش بنیان قابلیت منحصر به فرد در ساخت تجهیزات برق دارند گرچه نوپا هستند اما پرتلاش و فعالند. 

محمدباقر سوزنچی کاشانی تولید کننده تجهیزات برق می گوید: توانستیم کلید های جی ای اس های ولتاژ را تولید کنیم و با این تولید ایران به جمع کشورهای محدود صاحب این فناوری پیوسته است . 

برخی از این شرکت ها همه مراحل طراحی، تولید ، تجهیزات برق مانند کنتورهای هوشمند خانگی و صنعتی را در داخل انجام می دهند . 
برخی از این شرکت ها درصد زیادی از نیاز داخل را تامین می کنند. 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرتضی فرجی مدیر عامل ایران تراسفو می گوید حدود 90 درصد ترانس های کشور را تولید و تامین می کنیم و هیچ نوع ترانسی نیست که توان تولید آن را در داخل کشور نداشته باشیم . 

اغلب شرکت های دانش بنیان خصوصی و نمونه عینی پیوند صنعت و دانشگاه هستند در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق تکیه صنعت به خصوص صنعت برق به شرکت های دانش بنیان نمود بیشتری پیدا کرده است. 
 
 
 
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: