۱۳۹۶ شنبه ۴ آذر | ساعت: 2:00 عصر | 11/25/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ دوازدهم آبان :تاریخ انتشار 48649 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 39073 :بازدید
رونق طبیعت گردی تالاب های انزلی و امیرکلایه
سایت سیبنا: با شروع فصل پاییز و مهاجرت پرندگان، گردشگری در تالاب های استان به ویژه انزلی و امیرکلایه رونق می یابد.

 

سایت سیبنا: با شروع فصل پاییز و مهاجرت پرندگان، گردشگری در تالاب های استان به ویژه انزلی و امیرکلایه رونق می یابد.

رضا علیزاده مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان به شبکه اطلاع رسانی مانا گفت : دفاتر خدمات مسافرتی فعال در استان برگزاری تورهای پرنده نگری در این موقع از سال را رونق داده اند.

وی اضافه کرد: در میان تالاب های استان گیلان، تالاب بین المللی انزلی و تالاب امیرکلایه در لاهیجان از ظرفیت بالایی برای جذب گردشگران برخوردار است. 
 
تالاب استیل آستارا نیز از پتانسیل های لازم در جذب گردشگران برخوردار است و باید زیرساخت های بیشتری در این منطقه ایجاد شود.

علیزاده با اشاره به اینکه گردشگری در تالاب امیر کلایه در مقایسه با تالاب انزلی شرایط مناسب تری دارد، گفت: به دلیل استقرار پایگاه اداره کل حفاظت محیط زیست در مجاورت این تالاب، خدمات بیشتری از طریق این اداره کل به گردشگران و طبیعت گردان ارائه می شود.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان اعلام کرد: می توان با هماهنگی پایگاه اداره محیط زیست امیرکلایه با قایق سواری و هدایت محیط بانان از قسمت های مختلف تالاب در حضور پرندگان دریایی مهاجر بازدید کرد.

به گفته علیزاده، برگزاری تورهای پرنده نگری از جذابیت بسیار زیادی برای طبیعت گردان برخوردار است که سالهای اخیر رونق آن نیز بیشتر شده است. 
 
وی در ادامه به آغاز فصل صید ماهیان استخوانی از ابتدای پاییز در دریای خزراشاره کرد وگفت: قصد داریم از صیادی منطقه برای توسعه گردشگری بهره مند شویم. 
 
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، خاطرنشان کرد : می توان گردشگران علاقه مند به ماهیگیری را نیز در فصل صید پره جذب کرد.

علیزاده با اشاره به اینکه در میان شهرستان های ساحلی استان گیلان، شهرستان های بندر انزلی، کیاشهر و آستانه اشرفیه بیشترین تعاونی های صیادی پره را دارا هستند، بنابراین این شهرستان ها از ظرفیت بیشتری برای بهره برداری گردشگری در زمان صید پره برخوردار هستند.

وی گفت :،می توان از مکانهای استراحت صیادان پره واقع در آبهای ساحلی در زمانی که صید غیرفعال است برای اقامت گردشگران نیز بهره برد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ علیزاده با اشاره به اینکه شهرستان رشت به عنوان شهر خلاق خوراک و غذا اعلام شده است، گفت : در مرکز فروش ماهی واقع در مسیر رشت- انزلی، به زودی رستوران غذاهای دریایی را راه اندازی می کنیم.
 
 
 
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: