۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر | ساعت: 9:54 صبح | 11/22/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ نهم آبان :تاریخ انتشار 48613 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 39767 :بازدید
خط دریایی کراچی- چابهار سال 96 راه اندازی می شود
سایت سیبنا: مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از پیگیری های جدی برای برقراری خط مسافری و تجاری در مسیر کراچی – چابهار خبر داد.

 

سایت سیبنا: مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از پیگیری های جدی برای برقراری خط مسافری و تجاری در مسیر کراچی – چابهار خبر داد.

خط دریایی کراچی- چابهار سال 96 راه اندازی می شودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ بهروز آقایی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) گفت : یکی از اولویت های کاری اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان راه اندازی خطوط دریایی در خط ساحلی دریای عمان است و امکان راه اندازی خطوط کشتیرانی مسافری در مسیر چابهار- قشم – کیش وجود دارد که با راه اندازی این خط امکان دریانوردی برای مسافران و گردشگران در دریای عمان و خلیج فارس فراهم خواهد شد.

وی همچنین به راه اندازی خط مسافری دریایی در مسیر مسقط- چابهار در آینده ای نزدیک اشاره کرد و گفت: راه اندازی این خط باعث تحولی بزرگ در گردشگری دریایی منطقه خواهد شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت : ایجاد خط مسافری و تجاری در مسیر کراچی – چابهار در حال طی کردن مراحل مقدماتی است و پیش بینی می شود در سال 96 شاهد راه اندازی این خط دریایی در مسیر ایران – پاکستان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه راه اندازی این خطوط دریایی بسیار مورد استقبال بومیان مناطق جنوبی کشور قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: سفرهای دریایی از جذابیت بسیار زیادی برای مسافران برخوردار است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: سفرهای دریایی در مقایسه با سفرهای زمینی از ایمنی تردد بیشتری در جنوب کشور برخوردار است.

وی با بیان اینکه آینده کشور باید به گونه ای پیش رود که کشتیرانی ساحلی در بخش تجاری و مسافری رونق گیرد، اظهار داشت: 540 کیلومتر خط ساحلی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که می توان از آن بهره برداری کرد.

وی با بیان اینکه توسعه گردشگری دریایی در استان سیستان و بلوچستان یکی از مهم ترین راه های توسعه ای اقتصاد این استان مطرح است، گفت: این امر با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم شد که قبل از آن دولت باید نسبت به ایجاد زیرساختهای گردشگری در خط ساحلی اقدامات لازم را انجام دهد. 
این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان بر ضرورت راه اندازی خطوط مسافرت های دریایی در خط ساحلی سیستان و بلوچستان تاکید کرد و گفت: بهترین سواحل کشور را برای بهره برداری در جهت گردشگری دریایی داریم.

وی اظهار داشت : بهتر است با فراهم کردن شرایط مناسب در سواحل و دریاهای کشورمان، گردشگران داخلی را به جای استفاده از دریاهای سایر کشورها به بهره گیری از جذابیت های دریایی کشور خودمان معطوف کنیم که این امر قابلیت اجرایی شدن را دارد.

وی با تاکید بر اینکه افق روشنی پیش روی گردشگری دریایی وجود دارد ، گفت : سواحل مکران در مقایسه با سایر سواحل کشور به دلیل صخره ای بودن از طبیعت بسیار منحصربفرد و زیبایی برخوردار است.

آقایی به جاذبه های گردشگری متنوع طبیعی در طول نوار ساحلی استان سیستان و بلوچستان اشاره و گفت: حتی امکان برگزاری سافاری در سواحل دریای عمان به عنوان یکی از جاذبه مهم گرد�
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: