۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر | ساعت: 9:57 صبح | 11/22/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ يازدهم مهر :تاریخ انتشار 48543 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 647244 :بازدید
پیام سیم‌کارت‌های ترابرد شده بــــــــــــوق می‌شود
سایت سیبنا: براساس تصمیمات رگولاتور حوزه ارتباطی قرار است پیام خطوط همراه ترابرد شده ظرف یکی دو ماه آینده صرفا یک بوق شود.
 
سایت سیبنا: براساس تصمیمات رگولاتور حوزه ارتباطی قرار است پیام خطوط همراه ترابرد شده ظرف یکی دو ماه آینده صرفا یک بوق شود.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه در آستانه هفته دولت به صورت رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا مشترکان موبایل بدون هیچ گونه دغدغه خاطری اپراتورشان را خودشان انتخاب کنند.

"ترابردپذیری شماره‌های همراه" امکانی را فراهم می‌کند تا مشترکان بتوانند با حفظ شماره فعلی خود وارد اپراتورهای دیگر شوند؛ یا به عبارت دیگر اگر کم و کاستی در ارئه خدمات اپراتور فعلی‌شان دیدند متوقف نشده و مجبور به صبر نشوند.

این امکان بیش از پانزده سال است که در بالغ بر هفتاد کشور دنیا اجرایی شده و جزو حقوق مشترکان به حساب می‌آید اما در کشور ما برخلاف اینکه چندین ماه است اجرایی شده اما هنوز میزان استقبال از آن هم از سوی مردم و هم برخی اپراتورها چندان نیست.

ضعف اطلاعات عمومی مردم در ارتباط با MNP و آغاز به کار کمپین‌های تبلیغاتی اپراتورهای موبایل در مدت زمان نه چندان طولانی از اجرای این پروژه ملی باعث شده تا استقبال از سمت مردم آن چنان که تصور می‌شد، نباشد.

با این حال موانع دیگری در ارتباط با شماره‌های ترابرد شده نظیر پیام صوتی طولانی، خسته کننده و گاهی نگران کننده مشاهده می‌شود که نظر برخی ترابرد شده‌ها را نسبت به این طرح عوض کرده است.

طبق قوانین در نظر گرفته شده و در قالب مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مشترکانی که شماره موبایل خود را ترابرد می‌کنند، پیام "مشترک مورد نظر شما به اپراتور دیگری ترابرد کرده است. مبلغ مکامله با ایشان به صورت برون شبکه محاسبه خواهد شد" بر روی خطشان فعال می‌شود.

این پیغام از آن جهت است که تماس گیرندگان با مشترک مورد نظر متوجه عملیات ترابرد شده و مطلع باشند که هزینه تماس‌شان با فرد مورد نظر به چه شکل (برون یا درون شبکه) محاسبه می‌شود.

این پیام که تنها به زبان فارسی در هنگام برقراری تماس با مشترکان ترابرد شده پخش می‌شود، قطعا قابل فهم برای تماس‌گیرندگان خارجی نخواهد بود و حتی می‌تواند موجب نگرانی آنها از اتصال تماس‌شان با کشور یا نقطه دیگری شود.

با توجه به این چالش‌ها، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اعلام اینکه برخی پیام‌های ترابردپذیری طولانی و خسته کننده است، گفت: برخی پیام‌های صوتی که پخش می‌شود طولانی و خسته کننده است لذا به اپراتورهای موبایل گفتیم تا قبل از پخش پیام‌هایشان از بوقی خاص استفاده کنند تا در ذهن مردم جا بیفتد.

صادق عباسی شاهکوه با بیان این مطلب، عنوان کرد: این موضوع را یک هفته‌ای می‌شود که به اپراتورها ابلاغ کردیم تا پیام کوتاهی را به همراه بوقی کوتاه پخش کنند.

به گزارش تسنیم، وی افزود: در نظر داریم با اجرای این کار، گوش مخاطبان را با پیام مذکور آشنا کنیم و بعد از دو سه ماه پیام را حذف کرده و فقط یک بوق باقی بماند.

روز گذشته در نشست خبری ایرانسل هم اینطور عنوان شد که براساس دستورالعمل یک ماه پیش رگولاتوری قرار است پیام صوتی و به نسبت طولانی خطوط ترابرد شده از یک ماه آینده حذف شود و تنها صدای یک بوق مشخص پخش شود.
 
 
 

 

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: