۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر | ساعت: 7:59 عصر | 10/22/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۵ بيست و يکم شهريور :تاریخ انتشار 48293 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 602547 :بازدید
مشکل دردناکی به نام "بوی بد دهان"
سایت سیبنا: اکثر افرادی که از بوی بدن دهان رنج می‌برند، مشکلات گوارشی و معده‌ دارند.

 

سایت سیبنا: اکثر افرادی که از بوی بدن دهان رنج می‌برند، مشکلات گوارشی و معده‌ دارند.

پیمان ادیبی، متخصص گوارش و استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار داشت: اکثر افرادی که از بوی دهان رنج می‌برند در معاینات اولیه مشکلات دندانپزشکی نداشته و اختلالی در ناحیه‌ سینوس ندارند و معمولا دچار بیماری‌های معده از جمله ریفلاکس می‌باشند.

وی در ادامه بیان داشت: برخی از باکتری‌های موجود در دهان، بعد از تخمیر مواد غذایی، گازهایی همچون ترکیبات اکسید گوگرد متصاعد می‌کنند که سبب ایجادبوی نامطبوعی در داخل دهان می‌شوند. 

این متخصص گوارش پیرامون راه‌حل برای مشکل این افراد، ابراز داشت: در چنین افرادی با رعایت بیشتر بهداشت دهان و دندان همچون مسواک زدن منظم، کشیدن نخ دندان، دهان‌شویه و استفاده از مواد معطر همچون پونه و نعنا و آویشن در کاهش این باکتری‌ها و از بین بردن بوی بدن دهان موثر است.

ادیبی در ادامه عنوان کرد: معمولا افرادی که با این اقدامات بوی بد دهان آنها بهبود نمی‌یابد، دچارمشکلات گوارشی همچون بازگشت نامتناسب ترشحات معده به داخل مری و یا حلق (ریفلاکس) هستند. باشگاه خبرنگاران

این متخصص گوارش در ادامه اظهار داشت: توصیه می‌شود کسانی که دچار ریفلاکس معده می‌باشند، از مصرف غذاهای پرحجم به خصوص در وعده‌ی شب اجتناب نموده و فاصله‌ وعده‌شام و زمان خواب را بیشتر کنند و پس از صرف غذا از مصرف چای که سبب شل شدن دهانه‌ معده و بازگشت اسید و ترشحات معده به داخل مری می‌شوند، اجتناب کنند.

پیمان ادیبی در پایان تصریح کرد: در صورتی که افراد دارای علائمی همچون سوزش پشت جناغ یا ترش کردن مکررهستند، لازم است جهت درمان و رفع مشکلات گوارشی به پزشک متخصص مراجعه کنند.
 
 
تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: