۱۳۹۶ پنج شنبه ۲ آذر | ساعت: 5:43 عصر | 11/23/2017
نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۱ سي و يکم ارديبهشت :تاریخ انتشار 15880 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان 12462 :بازدید
جزئیات برگزاری مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای
سیبنا: رئیس مرکز توسعه فناوری و رسانه‌های دیجیتال گفت: نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌‎ای(جام دیجیتال) تیرماه امسال برگزار خواهد شد.


سیبنا:
رئیس مرکز توسعه فناوری و رسانه‌های دیجیتال گفت: نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌‎ای(جام دیجیتال) تیرماه امسال برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ایران حسن علیزاده در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: در حال حاضر دو فستیوال اصلی بازی رایانه‌ای فوتبال در سطح جهان و در کشورهای کره و فرانسه برگزار می‌شود و بر این اساس، ایران نیز سعی دارد تا سومین جشنواره مسابقات معتبر در این حوزه را راه‌اندازی کند.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال افزود: پیش از این مسابقات رایانه‌ای فوتبال در سطح استانی و کشوری برگزار و با استقبال گسترده‌ای مواجه شده بود.

وی تصریح کرد: هرچند مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال تاکید زیادی در خصوص استفاده از نسخه بازی‌های خارجی ندارد؛ اما به علت نبود نسخه ملی در این زمینه؛ از نسخه معتبر بازی‌های فیفا و پسpes” استفاده می‌شود.

به گفته علیزاده، تولید بازی‌های رایانه‌ای با نسخه ملی در دستور کار مرکز توسعه فناوری و رسانه های دیجیتال ایران قرار دارد.

وی ادامه داد: ظرف دو ماه آینده، یک بازی تولیدشده در ایران با عنوان "مزرعه" وارد بازار خواهد شد؛ هرچند تلاش می‌شود تولید بازی‌های پرطرفداری مانند فوتبال نیز مدنظر قرار گیرد.

رئیس مرکز توسعه فناوری و رسانه‌های دیجیتال در ادامه یکی از مهمترین اهداف برگزاری نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های جام دیجیتال به میزبانی شبکه ملی فرهنگ را، ترغیب جوانان به حضور در خانه‌های دیجیتال عنوان کرد.

علیزاده با اشاره به راه‌اندازی 250 خانه دیجیتال در سطح کشور که تا شهریور ماه تعداد آنها به 500 خانه خواهد رسید، تصریح کرد: مجتمع دیجیتال آزادی در برج آزادی نیز آماده افتتاح است که برگزاری مرحله ملی و بین‌المللی مسابقات جام دیجیتال در آن، فرصتی برای معرفی آن به وجود خواهد آورد.

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: