• ایساکو
 • زنگنه: در تولید بنزین خودکفا هستیم

  تصویر روز: وزیر نفت اعلام کرد: در خصوص تولید بنزین هم اکنون در خودکفایی هستیم و اضافه تولید داریم که دائماً به ذخایر ما اضافه می‌شود

   بیژن زنگنه در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره انتشار اوراق منفعت برای وزارت نفت افزود: مجوزی از شورای اقتصاد برای طرح‌های سرمایه‌گذاری معادل ۶ میلیارد و دویست میلیون تومان گرفته بودیم تا طرح‌های نگهداشت تولید در میدان‌های درحال تولید را انجام دهیم که این طرح‌ها ۲۰ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت و باید ۷ میلیارد دلار آن بازپرداخت شود.
  وی گفت: انتشار هزار میلیارد تومان اوراق منفعت برای جمع‌آوری نقدینگی در این زمینه است که بعد از درآمدزایی طرح‌ها اصل و فرع آن بازپرداخت می‌شود.
  وی افزود: در این طرح‌ها قرارداد‌ها و پیمانکاران ایرانی هستند و سطح ساخت داخل بسیار بالاست که در آن ایجاد اشتغال برای صنایع داخلی یکی از هدف‌های اصلی ماست.

  به گزارش صدا و سیما ، زنگنه درباره خط لوله صادرات گاز به پاکستان گفت: پاکستانی‌ها آمادگی ندارند و به علت فشار‌های خارجی دست نگه داشته اند.
  وی در باره فاز دوم طرح یادآوران افزود: با چینی‌ها در مذاکره بودیم، اما فعلاً حاضر به بستن قرارداد نیستند.
  وزیر نفت با بیان اینکه رویکرد مخالفی با سهمیه بندی بنزین نداشته‌ام گفت: در جلسه یکشنبه گذشته کمیسیون تلفیق مجلس هیچ کدام از سناریو‌های مربوط به بنزین رأی نیاورد.
  وزیر نفت افزود: با این حال راهی جز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین برای مدیریت مصرف نداریم، اگر چه این کار اثر تورمی دارد که باید اثر روانی و مسائل اجتماعی آن به دقت بررسی شود.
  وی درباره میزان افزایش قیمت بنزین به مزاح گفت: باید تا حدی باشد که مردم تحمل کنند.
  وزیر نفت با اشاره به نامه تعدادی از نماینده گان مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت مدیریتی وی در وزارت نفت گفت: به نامه جواب خواهیم داد، اما هر کسی چیزی مطرح می‌کند باید با سند باشد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  2 × 5 =