• ایساکو
 • لاریجانی: از جذب نیروی جدید دولتی جلوگیری کرده ایم

  تصویر روز: دکتر علی لاریجانی در جمع فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: بودجه بسیار فربه ای در بخش جاری کشور داریم که حتماً باید تبدیل به بودجه کوچک و چابک شود.

  به گزارش تصویر روز به نقل از خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با فعالان اقتصادی، نخبگان و مسئولان این استان گفت: جمهوری اسلامی با نگاه عدالت محور در زمینه توجه به بخش های مردم عملکرد خوبی داشت و این موضوع کم ارزشی نیست.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه بسیار فربه ای در بخش جاری کشور داریم که حتماً باید تبدیل به بودجه کوچک و چابک شود، ادامه داد: در حال حاضر مشکلات کشور چندوجهی هستند که باید برای حل آنها همه مسئولان با اتحاد و همدلی عمل کنند.

  وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر از جذب نیروی جدید دولتی جلوگیری کرده ایم و دولت در حال کاهش تعداد کارمندان است هر چند که در دوره ای در این زمینه بسیار بد عمل شد، اضافه کرد: شیب کاهش تعداد کارمندان و نیروهای دولتی آهسته است.

  دکتر لاریجانی با بیان اینکه زمانی می توانیم از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم که دولت الکترونیک را راه اندازی کنیم، افزود: در حال حاضر زیرساخت های دولت الکترونیک راه اندازی شده و هر بخشی در آن سرمایه گذاری کرده است، دولت الکترونیک باید در سال آینده شکل بگیرد، اگر بتوانیم یک سال در پرداخت مالیات تولیدکنندگان تنفس اعلام کنیم، قطعاً آن را انجام می دهیم، هر چند یکی از مسائل ما این است که کشور با مالیات اداره شود.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایراد مطرح شده در خصوص تمدید هر ساله قانون مالیات بر ارزش افزوده، وارد است، عنوان کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده ۲ سال در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، کارشناسان اعلام کردند که تنها در دو کشور مالیات بر ارزش افزوده از محصول نهایی دریافت می شود، که این لایحه در دستور کار مجلس قرار می گیرد.

  وی تاکید کرد: باید روش های پرداخت یارانه را تغییر داد.

  دکتر لاریجانی اضافه کرد: تک نرخی کردن ارز به راحتی امکانپذیر نیست، باید با ملاحظات مختلف مباحث را مطرح و دقیق تر موضوعات را مشاهده کنیم.

  رئیس قوه مقننه کشور با بیان اینکه در بودجه سال ۹۸ قطعاً به بحث فناوری های نوآورانه توجه ویژه ای شده است، گفت: مقرر شده از صندوق توسعه ملی به فناوری های نوآورانه کمک کنیم تا در زمینه هایی که می توانیم از فناوری های نو استفاده کرد، سرمایه گذاری کنیم.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  یک × 2 =