• ایساکو
 • فرانسه هم به جان هواوی افتاد

  تصویر روز: فرانسه با هدف کنترل دقیق تر زیرساخت‌های مخابراتی مورد استفاده در شبکه نسل پنجم خود قصد دارد، سخت‌گیری‌های بیشتری را در این زمینه اعمال کند که شرکت هواوی را هدف گرفته است.

  به گزارش  فارس به نقل از آسین ایج، اگر چه سخت‌گیری های جدید در ظاهر هیچ شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی را به طور خاص هدف نگرفته است، اما بر اساس مصوبات جدید دولت و مجلس فرانسه استفاده از برخی تجهیزات مخابراتی خاص که می‌توانند برای جاسوسی و خرابکاری مورد استفاده قرار بگیرند، با دقت ها و بررسی‌های بیشتری صورت می‌گیرد.

  به نظر می‌رسد هدف از تصویب این قانون جدید دشوارتر کردن فعالیت هواوی در فرانسه است. این شرکت هم اکنون بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی در جهان است و برخی کشورهای اروپایی و ایالات متحده در کنار استرالیا و نیوزلند آن را به همکاری اطلاعاتی و جاسوسی به نفع دولت چین متهم کرده اند. هواوی بارها این اتهامات را بی اساس دانسته و آنها را رد کرده است.

  لو دریان وزیر خارجه فرانسه روز چهارشنبه هفته گذشته مدعی شده بود، پاریس از خطرات امنیتی ناشی از دسترسی هواوی به شبکه تلفن همراه خود آگاه است و دولت اقدامات ضروری را در صورت نیاز در این زمینه انجام خواهد داد. از همین رو اپراتورهای مخابراتی فرانسه باید قبل از استفاده از برخی تجهیزات مخابراتی حساس از دولت اجازه بگیرند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1 × 2 =