• ایساکو
 • تشکیل کمیته برخورد با گرانفروشی

  تصویر روز: دادستان کل کشور از تشکیل کمیته ویژه برخورد با گران‌فروشی با هماهنگی دستگاه قضا و برخی نهادهای دیگر خبر داد.

  به گزارش صداوسیما؛ حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری در جمع روسای دادگستری های سراسر کشور افزود: بخشی از شرایط اقتصادی فعلی کشور به عوامل خارجی و بخشی از آن به مسایل داخلی برمی گردد و نسبت به آنچه که مربوط به مسایل داخلی است باید تلاش کنیم که آن را حل کرده و به حداقل برسانیم.
  منتظری با تاکید بر ضرورت همکاری و هماهنگی بین قوا گفت: قوه مجریه و قضاییه مسئولیت خطیر نظارت را برعهده دارند، خدماتی که دولت و قوه مجریه دارد کم نیست. در طول چهل سال پیروزی انقلاب مجموع دستگاه ها خدمات زیادی برای مردم داشتند.
  وی با بیان اینکه انقلاب برای ما بسیار خدمت کرده است، گفت: انقلاب خدمات زیادی را برای مردم داشته است و ما هم باید تکلیف خود را در مقابل انقلاب ایفا کنیم.
  دادستان کل کشور تصریح کرد: اگر پرونده های اخیر را تحلیل کنیم می بینیم اگر مسولان اجرایی منافذ را بسته بودند و پیگیری های لازم را انجام می دادند؛شاهد بروز فسادهای اخیر نبودیم. هیچ حجت شرعی هم برایشان نمی گذاریم؛ ­اعلام آمادگی می کنیم که برای مبارزه با فساد و عناصر موثر در فساد ورود جدی تری خواهیم داشت.
  وی خطاب به دادستان ها گفت: اگر دیدید فسادی در نهادها واقع شده بدون رودربایستی­­ورود کرده و اگر نیاز به اقدام باشد، به مرکز اعلام کنیم. این فضای سالم سازی و مبارزه با فساد را باید پررنگ تر کنیم. کسانی که در مخیله خود فساد را می پرورانند، بدانند که قوه قضاییه ورود می کند.
  وی با بیان اینکه دادستان ها مدعی العموم هستند، گفت: اگر کوتاهی کنیم در پیشگاه خداوند و مردم باید جوابگو باشیم. به گونه ای که همه جای کشور بدانند که دستگاه قضا در برخورد با فساد جدی است.
  منتظری با اشاره به یکی از راهکارهای کاهش مشکلات اقتصادی اظهار داشت: یک بررسی جامعی را اخیرا در رابطه با مبارزه با قاچاق و گران‌فروشی داشتیم و شاهد بودیم یک سری مشکلاتی را دستگاه های اجرایی دارند.
  منتظری ادامه داد: با کمک دستگاه های ذیربط از جمله تعزیرات، مدیر کل اطلاعات، ثبت و رییس جهاد کشاورزی، رییس اتاق اصناف و فرمانده سپاه در کمیته ویژه برخورد با گرانفروشی گرد هم بیایند و در این رابطه بخشنامه ای زیر نظر رییس قوه قضاییه تشکیل شد و انتظار می رود موضوع گرانی ها را در استان ها پیگیری کنند.
  دادستان کل کشور با بیان اینکه این کمیته دایمی نیست، افزود: تا وضعیت اقتصادی اینطور است این کمیته فعال خواهد بود.

  فضای مجازی نباید رها باشد

  دادستان کل کشور با بیان این که فضای مجازی زندگی خانواده ها را تهدید می کند، گفت: فضای مجازی نباید رها باشد.
  به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ حجت الاسلام محمدجعفرمنتظری منتظری در ادامه سخنرانی خود در جمع دادستان های سراسر کشور، افزود: فیلتر و یا فیلترینگ نوعی محدودیت برای دسترسی کاربران به برخی وبگاه هاست و بسیاری از کشورها بحث محدود کردن را جز برنامه هایشان گذاشتند و این طور نیست که فضای مجازی رها باشد.

  برخورد دادستانی با پول های کثیف در عرصه هنر

  دادستان کل کشور گفت: افراد موثر در ورود پل کثیف به عرصه هنر تحت تعقیب قرار می گیرند.
  به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ دادستان کل کشور در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ در رابطه با ورود پول‌های کثیف در عرصه سینما و مطرح شدن نام برخی تهیه کنندگان آثار سینمایی و تلویزیونی در پرونده بانک سرمایه، افزود: اگر موضوع از نوع پولشویی باشد به موجب قانون ممنوع است.
  وی گفت: کسانی که اطلاعاتی در این خصوص دارند باید به دادستانی گزارش دهند و دادستان مکلف است در خصوص برخورد با این نوع پولشویی‌ها طبق قانون عمل کند.
  دادستان کل کشور تاکید کرد: افراد موثر در این موضوع تحت تعقیب قرار می گیرند. وی گفت: ما به تاریخ می پیوندیم اما محدود کردن راه های مقابل با فساد به تاریخ نمی پیوندد.
  دادستان کل کشور ادامه داد: توهین ها به مقدسات و آموزش های مسایل ضد امنیتی و بی هویت کردن نسل جوان مسایلی است که در فضای مجازی باز آنها را می بینیم.
  منتظری با بیان اینکه فیلتر کردن یعنی راه قتلگاه را برای عده ای ببندیم، خطاب به مسئولان گفت: اگر قبول ندارید که فضای مجازی قتلگاه است صراحتا بگویید. اگر قبول داریم باید بنشینیم و به فکر درمان باشیم و پیشگیری را به کار ببندیم‌و‌ جاده سالمی را پیشنهاد دهیم.
  دادستان کل کشور با تاکید بر ضرورت تشکیل شبکه ملی اطلاعات گفت: ما توان انسانی این کار را داریم و مطالبه صریح بنده از رییس جمهور این است که مطالبه به حق رهبری و قانون و عامه مردم را چرا عملی نمی کند و فضای مجازی در اختیار خود دولت را ایجاد نمی کند؟ چرا شبکه ملی اطلاعات را تا کنون تشکیل نداد؟ مطالبه بنده از وزارت ارتباطات این است که چرا مصوبات شورای عالی فضای مجازی را اجرا نمی کند. بررسی کردیم و دیدیم مصوبات اجرا نشده است، اینها نشان می دهد اراده ملی برای این کار وجود ندارد.
  وی با بیان اینکه به دنبال تضعیف دولت نیستیم، گفت: دستگاه قضایی هم در این رابطه در خدمت شماست. به خدا قسم راهی که دشمن برای ما گشوده است، راه سعادت امیزی نیست.
  دادستان کل کشور ادامه داد: نه دنبال این هستیم جایی را ببندیم و نه اینکه جا می زنیم، ما می گوییم باید فضای سالمی در اختیار مردم باشد‌.

  تایید ممنوع الخروج رئیس سازمان خصوصی سازی

  دادستان کل کشور خبر ممنوع الخروجی رئیس سازمان خصوصی سازی را تایید کرد.
  به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛حجت الاسلام منتظری در حاشیه نشست با دادستان های سراسر کشور، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که اخیرا شنیده شده رییس سازمان خصوصی ممنوع الخروج شده است ، علت ممنوع الخروجی این فرد چیست؟ افزود: گزارش هایی که در مورد عملکرد ایشان بوده باعث شده است پرونده ای تشکیل شود و ممنوع الخروجی هم به خاطر این است که اگر حقوقی از عامه مردم متصور باشد، بایستی از ضایع شدن حقوق مردم پیشگیری کنیم.
  وی ادامه داد: این بحث را نمی دانم چه کسی منتشر کرده و معمولا قبل از اینکه پرونده تشکیل شود و افراد بخواهند تحت تعقیب رسمی قرار بگیرند، نباید این مسایل مطرح و منتشر شود.
  منتظری افزود: با توجه به این که مسایلی درباره ایشان مطرح شده، ممنوع الخروج است تا رسیدگی شود.
  دادستان کل کشور در رابطه با موضوع پول‌های کثیفی که در عرصه سینما ورود کرده و نام برخی افراد مرتبط با آن در پرونده بانک سرمایه مطرح شده و اینکه آیا دادستانی به این مسئله ورود خواهد کرد، اظهار کرد: اگر موضوع از نوع پولشویی باشد که به موجب قانون ممنوع است، قطعا باید کسانی که اطلاعاتی دارند به دادستانی گزارش دهند و دادستان مکلف است در خصوص برخورد با این نوع پولشویی‌ها طبق قانون عمل کند و افراد موثر در این موضوع را تحت تعقیب قرار دهد.
  وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که اخیرا در رابطه با قرارداد نفتی توتال شرکت رشوه دهنده در دادگاهی در فرانسه محکوم شده، چرا هنوز به این پرونده در داخل کشور رسیدگی نشده است ؟گفت: ما هنوز ورود پیدا نکرده‌ایم ولی اصل پرونده مربوط به توتال مطرح شده، اما در خصوص اینکه به ما گزارش یا مدرکی ارائه شده باشد، چیزی ارائه نشده است.
  دادستان کل کشور افزود: اگر مدرکی به ما ارائه شود، اقدام می‌کنیم.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  15 − پانزده =