• ایساکو
 • ایران در ازای فروش نفت،یورو دریافت خواهد کرد

  تصویر روز: وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که در روزهای پیش رو مکانیسم اروپا برای مقابله با تحریم های آمریکا برای تجارت قانونی با ایران راه اندازی خواهد شد.

  به گزارش «تابناک» دیپلمات های اروپایی گفته اند آغاز به کار این مکانیسم که به «اس پی وی»معروف شده،در روزهای آینده اعلام خواهد شد،اما راه اندازی موثر آن ممکن است به دلیل کار بر روی جزئیات باقی مانده؛چند ماه دیگر هم طول بکشد.

  بر اساس این گزارش،«اس پی وی» که برای مصون مانده تجارت قانونی با ایران،پس از خروج ترامپ از توافق هسته ای و اعمال مجدد تحریم های علیه ایران، راه اندازی خواهد شد؛ در فرانسه ثبت و توسط آلمان اداره خواهد شد؛علاوه بر این دو کشور مهم اروپایی،بریتانیا هم در مدیریت این سازکار و کار نقشی را بر عهده خواهد داشت.

  لودریان،وزیر خارجه فرانسه که در جمع اعضای کمیته روابط خارجی مجلس این کشور سخن می گفت؛اعلام کرد که این مکانیسم دور زننده تحریم های آمریکا برای تجارت قانونی با تهران باید در روزهای آینده اجرایی شود. وی همچنین اعلام کرد که بر اساس این مکانیسم ایران، بخشی از پول نفت خود را به یورو دریافت خواهد کرد و همچنین خواهد توانست نیازهای اساسی خود را از این سه کشور اروپایی تامین کند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  یک × 2 =