• ایساکو
 • تهرانی ها از خروج غیرضروری از منزل خودداری کنند

  تصویر روز: مرکز پایش آلودگی هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای به بیماران قلبی و ریوی توصیه کرد که فعالیت بدنی خود را در دو روز پایانی هفته به‌ویژه در فضای باز کاهش دهند.

  به گزارش تسنیم از تهران، مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای ضمن پیش‌بینی افزایش آلاینده‌ها در هوای پایتخت فردا و پس‌فردا (۴ و ۵ بهمن‌ماه) به بیماران قلبی و ریوی توصیه کرد که فعالیت بدنی خود را به‌ویژه در فضای باز کاهش دهند.

  در این اطلاعیه آمده است: براساس اطلاعات دریافت‌شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران منتهی به ساعت ۱۱ روز چهارشنبه مورخ ۳ بهمن‌ماه متوسط شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته در کلیه ایستگاه‌های شهر تهران (۱۰۷) و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۵٫۲ میکرون و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. لازم به توضیح است کیفیت هوا در ۲ ایستگاه شادآباد ــ منطقه ۱۸ (۱۵۴) و پارک سلامت ــ منطقه ۱۷ (۱۵۵) در شرایط ناسالم بود.

  همچنین نظر به اطلاعیه شماره ۴۹ ارسالی اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر ادامه شرایط پایداری جوی و سکون نسبی هوا و ظرفیت افزایش و انباشت آلاینده‌های هوا تا روز جمعه مورخ ۵ بهمن‌ماه احتمال ورود به شرایط ناسالم در شهر تهران وجود خواهد داشت؛ از این رو توصیه می‌شود روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۴ و ۵ بهمن‌ماه موارد ذیل رعایت شود:

  مشارکت عمومی و خودداری از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، از جمله روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری، عمرانی و مانند آن.
  کاهش فعالیت‌های بدنی بیماران قلبی و ریوی مبتلا به آسم، به‌خصوص در فضای باز.
  خودداری از خروج غیرضروری از منزل.
  رعایت الگوی مصرف سوخت و دقت لازم در استفاده از وسایل حرارتی (آبگرمکن، بخاری و تأسیسات گرمایشی) به‌منظور جلوگیری از افزایش بی‌رویه حرارت در فضاهای مسکونی، تجاری و اداری.
  کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و استفاده از وسایل حمل‌ونقل همگانی.
  دقت در هنگام سوخت‎گیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سرریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها.
  آماده‌سازی و اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان و انجام اقدامات پیشگیرانه مانند کاهش حضور دانش‌آموزان در فضای باز و کاهش فعالیت بدنی توسط اداره کل آموزش و پرورش.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  3 + 10 =