• ایساکو
 • هنگ کنگ گران ترین بازار مسکن جهان

  تصویر روز: هنگ کنگ برای نهمین سال متوالی گرانترین شهر جهان از نظر قیمت مسکن انتخاب شده است، به نحوی که یک خانواده با درآمد متوسط برای خانه دار شدن باید حدود ۲۱ سال کل درآمد ماهانه اش را پس انداز کند.

  به گزارش  تسنیم به نقل از روزنامه چاینا دیلی آسیا، هنگ کنگ برای نهمین سال متوالی گرانترین شهر جهان از نظر قیمت مسکن انتخاب شده است، به نحوی که یک خانواده با درآمد متوسط برای خانه دار شدن باید حدود ۲۱ سال کل درآمد ماهانه اش را پس انداز کند.

  بر اساس تحقیق شاخص بین المللی مقرون به صرفگی مسکن، قیمت آپارتمان در این شهر آسیایی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ به ۹/۲۰ درصد متوسط درآمد خالص سالانه خانواده های هنگ کنگی بوده است، در حالی که این رقم در سال گذشته ۴/۱۹ برابر بوده است.

  هنگ کنگ به عنوان تنها شهر چین در این مطالعه، در صدر ۲۹ شهر جهان قرار گرفته که لقب «به شدت گران» از نظر قیمت مسکن به آنها داده شده است. این شهر پرجمعیت حداقل از سال ۲۰۱۰ میلادی تاکنون این عنوان را به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۰، نسبت قیمت متوسط مسکن نسبت به درآمد متوسط خانوار ۴/۱۱ درصد بود که در طی ۹ سال اخیر این رقم نزدیک به دو برابر شده است.

  موسسه دموگرافیا که این تحقیق بین المللی را به انجام رسانده اعلام کرد: «نرخ ۹/۲۰ برابری نسبت قیمت مسکن به درامد خانوار در هنگ کنگ بالاترین نرخ در تاریخ تحقیق ماست.» بر اساس این گزارش، قیمت مسکن در هنگ کنگ در نوامبر سال ۲۰۱۸ نسبت به دسامبر ۲۰۱۷، ۸/۳ درصد رشد داشته است. اقدامات دولت هنگ کنگ نتوانسته جلوی رشد بی رویه قیمت مسکن در این شهر را بگیرد. یک کارگروه تشکیل شده توسط دولت هنگ کنگ اخیرا پیشنهاد کرده که به منظور کاهش قیمت مسکن یک جزیره مصنوعی ۱۷۰۰ هکتاری در نزدیکی جزیره لانتائو احداث شود. این پروژه بلندپروازانه ۶۴ میلیارد دلار برای دولت هنگ کنگ هزینه خواهد داشت.

  این مطالعه همچنین نشان می دهد که ونکوور کانادا با فاصله ای قابل توجه نسبت به هنگ کنگ، دومین شهر گران قیمت جهان از نظر مسکن بوده است، به نحوی که نسبت قیمت مسکن به درآمد متوسط خانواده در این شهر ۶/۱۲ برابر است. سیدنی استرالیا نیز در جایگاه سوم قرار دارد.

  در این مطالعه، بازار مسکن ۳۰۹ نقطه شهری در ۸ کشور جهان از جمله آمریکا، انگلیس و سنگاپور مورد ارزیابی قرار گرفته است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  17 + 16 =