• ایساکو
 • طرح بسیج اصناف برای نظارت بر توزیع کالاهای اساسی

  تصویر روز: رئیس مرکز بسیج اصناف و بازاریان کشور، گفت:طرح نظارت بسیج بر توزیع ارزاق عمومی به تصویب شورای تخصصی بسیج اصناف کشور رسیده و با امضای رئیس سازمان بسیج کشور به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه ارسال شده است.

  به گزارش تصویر روز به نقل از تسنیم، غلامرضا حسن‌پوراظهار کرد: شورای مرکزی بسیج تخصصی اتاق اصناف ایران تشکیل شد و براساس هماهنگی‌ اتاق اصناف ایران اقدامات محکمی برای نظارت بر بازار انجام خواهد شد.

  وی با بیان این که طرح نظارت بر توزیع ارزاق عمومی و کالاهای اساسی مردم در دستور کار است، گفت: دولت هزینه لازم برای تامین مایحتاج عمومی مردم را پرداخت می‌کند اما این محصولات به درستی به دست مردم نمی‌رسد. در این طرح نظارتی و روند توزیع کالاهای اساسی نظارت می‌شود.

  دبیر قرارگاه حمایت از کالای ایرانی سازمان بسیج کشور بیان کرد: این طرح به تصویب شورای تخصصی بسیج اصناف کشور رسیده و اتاق بازرگانی ایران نیز آن را تایید کرده است و با امضای رئیس سازمان بسیج کشور به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه ارسال شده است و در صورت تصویب آن به مرحله اجرا برسد.

  حسن‌پور گفت: در این طرح دست واسطه‌ها در بازار حذف می‌شود و ما در سطح توزیع نظارت می‌کنیم تا مثلا گوشت‌های گرمی که دولت به قیمت مناسبی در بازار توزیع می‌کند به دست مصرف کننده واقعی برسد.

  وی خاطر نشان کرد: دولت در ارتباط با این طرح مسائلی را مطرح کرد که ما آن را برطرف کردیم و امیدواریم که به تصویب شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه برسد.

  رئیس مرکز بسیج اصناف و بازاریان کشور یادآور شد: در این طرح از طریق کد ملی و تلفن همراه کالا توزیع می‌شود و دیگر لازم نیست مردم در صف‌های طولانی بایستند و از ابزار روز بهره گرفتیم که این در واقع در این طرح به نوعی به دنبال کرامت‌افزایی مصرف کنندگان هستیم.

  حسن‌پور گفت: بسیج اصناف کشور طرح دیگری نیز با عنوان خدا روزی دهنده است، در دستور کار دارد که براساس آن با همراهی اصناف کشور کالاهایی که بر روی آنها قیمت مصرف کننده درج نشده است با حداقل قیمت به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

  وی افزود: در این طرح اصنافی که همراهی لازم را انجام می‌دهند مورد تشویق قرار می‌گیرند که این امر می‌تواند منجر به تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها شود.

  انتهای پیام/

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  3 × 5 =