• ایساکو
 • ممنوعیت واردات پوشاک لغو نشده است

  تصویر روز: مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت اعلام کرد: ممنوعیت واردات پوشاک، کفش و سایرکالا‌های نهایی‌حوزه صنایع نساجی به قوت خود باقی است

   به گزارش صداوسیما از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ ​ ­افسانه محرابی با اعلام این خبر افزود: ممنوعیت واردات پوشاک، کفش و سایرکالا‌های نهایی‌حوزه صنایع نساجی و پوشاک که درشرایط حاضر ضرورتی به واردات آن‌ها وجود ندارد، به قوت خود باقی است.

  مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت گفت:براساس مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی، محدودیت‌های موجود منابع ارزی و در راستای تامین ارز موردنیاز برای واردات کالا‌های ضروری، اساسی و مواداولیه؛ ثبت‌سفارش کالا‌های گروه چهارم شامل ۱۳۳۹ ردیف تعرفه، ممنوع شد.

  وی­ اضافه کرد: از آنجائیکه مصوبه مذکور به قوت خود باقی است­ و نظر به توانمندی‌های تولید داخلی در تامین انواع پوشاک مورد نیاز کشور و لزوم حمایت از تولیدات داخلی به ویژه در مقطع کنونی، ثبت سفارش انواع پوشاک همچنان ممنوع است.

  مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت ­با نگاهی به آمار صادرات پوشاک تصریح‌کرد: در ­۹ ماهه اخیر، ​ ۴ هزار و ۶۰۰ تن پوشاک به ارزش ۴۸ میلیون دلار صادر شده که از نظر وزنی ۵۹ درصد و از نظر ارزشی ۲۴ درصد رشد داشته است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پانزده − 14 =