• ایساکو
 • آماده باش نیروهای راهداری

  تصویر روز: باتوجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور مبنی بر ورود موج جدید سرما در روزهای آینده که اکثر استانهای کشور به ویژه استانهای شمالی، غربی و جنوب غرب کشور را شامل می‌شود، ۱۲ هزار نیروی راهداری در محورهای مواصلاتی در حالت آماده‌باش بوده و آماده ارایه خدمات به مسافران و کاربران جاده‌ها هستند.
  به گزارش روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، حیدر مطاعی معاون راهداری این سازمان با اعلام این مطلب افزود:
  ورود این سامانه همراه با بارش برف و باران و در برخی نقاط و محورهای کوهستانی وزش باد شدید، کاهش دما و شدت برودت هوا همراه خواهد بود که این امر شرایط تردد در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی را برای کاربران جاده‌ها در وضعیت هشدار قرار می‌دهد لذا توصیه می‌شود در روزهای آتی به ویژه در ایام منتهی به پایان هفته از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز شود و در صورت لزوم سفر، مسافران قبل از سفر، اطلاعات و وضعیت محور مورد تردد خود را از طریق سایت و تلفن ۱۴۱ مورد بررسی قرار داده و از موقعیت راهدارخانه‌های طول مسیر خود جهت اسکان اضطراری مطلع شوند.
  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین گفت:
  در شرایط جوی یادشده مسافران باید از سلامت خودروی خود به ویژه وسایل گرمایشی خودرو و تجهیزات ایمنی و زمستانی آن اطمینان حاصل کنند و با باک بنزین پر سفر کنند این در حالی است که همراه داشتن زنجیر چرخ و آگاهی از نحوه استفاده از آن از ضروریات سفر در فصل زمستان محسوب می‌شود و توجه به آن ضرورت دارد.
  مطاعی از به‌کارگیری ۹ هزار و ۶۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری و آمادگی ۶۴۹ راهدارخانه برای اسکان اضطراری مسافران خبر داد و افزود:
  سرعت باد قالب در اکثر مناطق از ۲۸ کیلومتر بر ساعت فراتر خواهد رفت که باعث کولاک خواهد شد که در چنین شرایطی مردم باید همکاری لازم را با نیروهای راهداری داشته باشند زیرا همکاران راهدار ما در جاده‌های کشور در حال انجام فعالیت راهداری زمستانی و برف‌روبی و یخ‌زدایی هستند ولی به دلیل کولاک، دوباره برف بر جاده بازخواهد گشت و لازم است تا مردم حتماً از زنجیرچرخ استفاده کنند.
  وی خاطرنشان کرد:
  راهداران در تمامی راهها و گردنه‌ها نمک‌پاشی انجام می‌دهند با این حال نمی‌توانند به دلیل مسایل زیست‌محیطی از حدمجاز فراتر عمل کنند که این امر لزوم استفاده از تجهیزات زمستانی را توسط مردم افزایش می‌دهد.
  گفتنی است معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همچنین خاطرنشان کرد:
  باتوجه به آمادگی نیروهای راهداری و تجهیزات و ماشین‌آلات راهداری، تمام تلاش راهداران بر این است که احتمال مسدود شدن راههای اصلی کشور به حداقل برسد.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1 × پنج =