• ایساکو
 • افزایش سقف وام مسکن فعلا منتفی است

  تصویر روز: مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد: افزایش سقف وام مسکن فعلا منتفی است.

   ابوالقاسم رحیمی انارکی در نشست خبری نمایشگاه بین المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری درباره صندوق پس‌انداز مسکن یکم اظهار داشت: تعداد سپرده‌های افتتاحی صندوق تاکنون ۵۰۴ هزار واحد بوده که به ۱۷۰ هزار سپرده اکنون زنده است و متقاضی تسهیلات هستند.

  وی با بیان اینکه مانده سپرده ها به ۶۵ هزار و ۸۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: ۹۰ هزار واحد تاکنون تسهیلات گرفته‌اند که مجموعاً ۶۸ هزار میلیارد ریال بوده و از این میزان ۳۲ هزار و ۶۰۰ واحد متعلق به زوجین بوده است.

  رحیمی انارکی با تاکید بر اینکه منابع صندوق پس انداز مسکن یکم تقریباً مصرف شده است، تصریح کرد: صندوق اکنون متکی به منابع بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر است و با توجه به اینکه اقساط مسکن مهر تا سال ۱۴۰۵ برای بانک مسکن امهال شده است از این محل تامین می‌شود.

  رحیمی انارکی در مورد افزایش سقف تسهیلات مسکن یکم خاطرنشان کرد: منابع صندوق مسکن یکم به اتمام رسیده و اگر بخواهیم افزایش سقف داشته باشیم باید برای آن منابع پیش‌بینی شود که پیشنهادی برای اختصاص منابع صندوق توسعه ملی داده ایم اما اتفاقی نیفتاده است.

  وی با تاکید بر اینکه بدون افزایش منابع افزایش سقف تسهیلات در دستور کار نیست٬ افزود: به دنبال راهکارهای دیگری هستیم مانند هدف گذاری در طرح بازآفرینی شهری تا از این طرق بتوانیم قیمت تمام شده مسکن را پایین آوریم.

  به گزارش ایبنا، وی با اشاره به تفاهم نامه بانک مسکن و بنیاد مسکن در طرح بازآفرینی شهری افزود: ۲۰ درصد منابع در اختیار بانک مسکن قرار می‌گیرد و بانک مسکن نیز معادل آن منابع در نظر می گیرد تا با نرخ سود ۹ درصد تسهیلات برای ساخت در بافت فرسوده ارائه کند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هشت − دو =