• ایساکو
 • شب‌ها ورزش کنیم یا صبح‌ها؟

  پایگاه خبری انتخاب: این سوال که چه ساعتی برای ورزش مناسب تر است از جمله سوالات قدیمی و پرتکراری است که از سوی بسیاری از افراد مطرح می شود. بین صاحبنظران رشته های ورزشی در این حوزه اختلاف کم نیست.

   ورزش کردن شب و روز نمی شناسد و علاقه مندان به ورزش از هر فرصتی برای انجام تمرینات ورزشی استفاده می کنند اما اکنون پرسش این است که اصلا چه زمانهایی برای ورزش مناسب تر است؟

  جالب است بدانید ورزش در هر زمانی می تواند خواص مخصوص به خود را داشته باشد و شما می توانید بر اساس خواص ورزش در ساعات مختلف، ساعت مورد نظر خود را برای ورزش کردن انتخاب کنید:

  ورزش صبحگاهی

  ورزش در ساعات اولیه صبح سطح هورمون های شادی را در شما افزایش داده و باعث می شود صبح خود را بدون افسردگی و با نشاط کامل آغاز کنید.افزون بر این برخی پژوهش ها نشان داده افرادی که صبح ها ورزش می کنند کمتر دچار حملات قلبی می شوند.

  ورزش عصرگاهی

  ورزش کردن در ساعات عصر گاهی می تواند خستگی روزانه شما را کاهش داده و به شما برای تجدید قوا در ساعات ادامه روز کمک کند. جالب است بدانید ورزش عصرگاهی به کنترل اضافه وزن و دیابت نیز کمک می کند.

  ورزش شبانه

  اگر از افرادی هستید که شب ها دچار سندرم پای بیقرار می شوید، سخت به خواب می روید یا مضطربید ورزش شبانه را امتحان کنید که ضمن ایجاد احساس آرامش در شما به خواب شبانه نیز کمک می کند. البته توصیه می شود شب ها ورزش های سنگین را امتحان نکنید.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  15 + ده =