• ایساکو
 • سرما در اروپا ۱۲ قربانی گرفت

  خبرگزاری ایرنا: سرمای شدید در اروپا در هفته اخیر ، صدها نفر را در مناطق آلپ گرفتار کرده و منجر به جان باختن دستکم ۱۲ نفر شده است.

  این افراد در سوانح جاده ای و عمدتا بر اثر سقوط بهمن قربانی شده اند.در نروژ، عملیات یافتن اجساد چهار اسکی باز به دلیل بارش سنگین برف به تاخیر افتاده است.

  پیش بنی می شود که این چهار نفر که یک زن سوئدی و سه فنلاندی هستند، هفته گذشته زیر آوار بهمن در نزدیکی شهر ترومسو در شمال نروژ مانده باشند.

  این روزنامه به ملیت دیگر قربانیان برف و سرما (هشت نفر دیگر ) اشاره نکرده است.

  در اتریش نیز صدها نفر به دلیل مسدود شدن جاده ها، از منازل خود بیرون نیامدند و همچنین برق برخی مناطق به دلیل سقوط درختان روی تیرهای برق، قطع شده است.

  مدارس برخی مناطق اتریش تعطیل است و به شهروندان توصیه شده برف بامشان را پارو کنند، زیرا برف سنگین منجر به ریزش سقف برخی منازل مسکونی شده است.

  ریزش بهمن در سوئیس، اتریش و آلمان نیز کشته هایی برجا گذاشته و مقام های این کشورها هشدار داده اند که ادامه بارش برف، خطر ریزش بهمن های بیشتری را در پی دارد.

  مردم ساکن جنوب و شرق آلمان منتظر بارش بیشتر برف هستند و ساکنان شهر ساحلی هامبورگ در شمال این کشور خود را برای وقوع سیل آماده کرده اند.

  بارش سنگین برف در هلند نیز فرودگاه همیشه شلوغ شیفول در آمستردام را وا داشته است تا هشدار تاخیر یا لغو پروازها در روز سه شنبه را صادر کند.

  شرکت هواپیمایی هلندی «کی ال ام» ۱۵۹ پرواز خود به مقصد کشورهای اروپایی و بالعکس را لغو کرده است.

  بارش شدید برف و وزش باد در کشورهای اسکاندیناوی، تمهیدات این کشورها برای ذخیره برق را مختل کرده است.

  همچنین بارش برف باعث ترافیک سنگین در اسلواکی شده و برخی پروازهای این کشور را لغو کرده است.

  بعلاوه، مدارس در آتن پایتخت یونان و برخی مناطق اطراف به دلیل بارش برف و کاهش شدید دمای هوا، تعطیل است. برخی معابر کوهستانی در این کشور نیز مسدود شده است.

  دهها تن از آوارگان و مهاجرانی که در چادرهایی در شمال یونان اسکان دارند، نسبت به شرایط سخت زندگی به دلیل کاهش دما و سرمای شدید، معترض هستند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  12 + بیست =