• ایساکو
 • استقبال پلیس از همکاری با سازمان های مردم نهاد

  تصویر روز: معاون اجتماعی پلیس پایتخت در کارگاه علمی نقش و سازمان‌های مردم نهاد گفت: ” امنیت” یک مفهوم چند وجهی و پیچیده است که مولفه‌های زیادی در ایجاد و تولید آن نقش دارد.

  سرهنگ مرادی افزود: “امنیت ” یک محصول و تولید اجتماعی است. «امنیت پایدار» در سایه مشارکت های اجتماعی با همه اقشار جامعه و نهادهای دولتی و مردمی ایجاد می شود و امنیت بستر تمام فعالیتهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و همچنین پایه و اساس توسعه در کشور است.

  معاون اجتماعی ناجا پیشگیری اجتماعی بر اقدامات انتظامی را مقدم بر شمرد و مولفه اصلی پیشگیری اجتماعی را “آموزش” دانست.
  وی ادامه داد :نقش اصلی سازمان های مردم نهاد در حوزه ارتقاء امنیت اجتماعی عمدتاً در زمینه های آموزش و اطلاع رسانی و پیشگیری اجتماعی عنوان کرد و آنها را پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت عنوان کرد.

  در کارگاه علمی نقش و سازمان های مردم نهاد فصول مشترک پلیس با وظایفNGO ها مورد شناسایی قرار گرفت و رابطه با هم افزایی و بهره گیری از ظرفیت سمن ها در جهت تحقق انضباط اجتماعی و پیشگیری اجتماعی مطرح شد.به گزارش پارسینه،  در پایان معاون اجتماعی ناجا افزود: پلیس از همکاری با سازمان های مردم نهاد استقبال کرده و خاطرنشان کرد نقص و کاستی های دیگر ارگان ها و نهادها به امنیت اجتماعی خدشه وارد می کند.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  16 − 2 =