• ایساکو
 • احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی

  تصویر روز: وزیر راه اعلام کرد: برنامه احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط و کم درآمد کشور در دستور کار دولت قرار دارد.

   محمد اسلامی در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این واحد‌های مسکونی را توسعه گران و انبوه سازان در سراسر کشور می‌سازند، افزود: از این میزان ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در ۲۱ شهر جدید، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های زیر ۵۰ هزار نفر و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در مناطق بافت فرسوده احداث می‌شود.
  وی با اشاره به اینکه براساس قانون اساسی وظیفه تأمین مسکن برای اقشار متوسط و کم درآمد بر عهده ماست، اضافه کرد: احداث این واحد‌ها در کنار تکمیل و تحویل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سال‌های ۹۸ و ۹۹ اجرایی می‌شود.
  اسلامی همچنین گفت: ۶۰ هزار واحد مسکونی در اختیار کمیته امداد قرار گرفته می‌شود تا آن را برای افراد تحت پوشش خود تکمیل کند.
  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه براساس برآورد‌های آماری سالانه حداقل باید ۵۰۰ هزار مسکن در کشور عرضه شود، گفت: با فعال سازی جریان تولید مسکن بنا داریم متعادل سازی عرضه و تقاضای مسکن را فراهم کنیم ضمن اینکه این روز‌ها بنا داریم برنامه مشخص و شفافی را پایه گذاری کنیم تا جریان تولید مسکن شکل گیرد.
  اسلامی با بیان اینکه اطلاعات واحد‌های مسکونی به صورت کامل در شهرداری‌ها موجود است، افزود: طرحی را به دولت پیشنهاد دادیم که قانون طوری اصلاح شود تا شهرداری‌ها مکلف شوند سامانه اطلاعات واحد‌های مسکونی را فعال کنند تا از این طریق بتوان به واحد‌های خالی دسترسی داشت.
  وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه طرح‌های مسکن آیا به قرارگاه خاتم واگذار شده است؟ گفت: خبری که در رسانه‌ها منتشر شده بود مربوط به شهر پردیس است که براساس برنامه قرار شد برای اطراف تهران که تراکم زیادی وجود دارد طرح‌های شهری از قبیل خیابان کشی را قرارگاه خاتم انجام دهد.
  اسلامی درباره انتقال پایتخت از تهران افزود: از ۳۰ سال پیش این موضوع مطرح بوده و مطالعات زیادی در این باره صورت گرفته ضمن اینکه به طور متوازن در بخش کارشناسی مخالف و موافق وجود دارد برای این موضوع مکان یابی‌ها صورت گرفته و پیشنهاد شد، اما هنوز به طرح تبدیل نشده است.

 • ارسال نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شانزده + شش =