پیشنهاد بسیج اصناف به رییس کل بانک مرکزی

تصویر روز: رییس بسیج اصناف و بازاریان با بیان اینکه هفته بسیج اصناف با شعار “تقوای اقتصادی، جهاد اقتصادی” از امروز آغاز و تا ۴ شهریور ماه ادامه دارد، اظهار داشت:بسیج اصناف و تمدن سازی، نماز اول وقت و بازار، امر به معروف و نهی از منکر(مسجد محوری)،محرومیت زدایی، نقش اصناف و بازاریان و تجار در اقتصاد مقاومتی، وحدت و همدلی، نقش بانوان در بازار، بازاریان و فعالان اقتصادی در حمایت از کالای ایرانی، به ترتیب عناوین اصلی هفته بسیج اصناف هستند.

غلامرضا حسن پور مسئول سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور در نشست خبری هفته بسیج اصناف با اشاره به سالروز تأسیس بسیج اصناف گفت: چهارم شهریور ماه سالروز شهادت شهید مهدی عراقی است، این شهید بزگوار از فعالان بازار و یاران نامی امام خمینی(ره) در مبارزات انقلاب اسلامی بوده است.

وی با اشاره به روز نخست هفته بسیج اصناف، گفت: یکی از اهداف سازمان بسیج اصناف کمک به تمدن سازی بازار اسلامی است و بر همین اساس ما برنامه های متعددی همچون فقه بازار را در سراسر کشور به اجرا گذاشته ایم و تلاش می کنیم با آماده کردن الگوی بازار اسلامی، این الگو موفق را در کشورهای مختلف تبلیغ کنیم.

مسئول سازمان بسیج اصناف طرح فقه بازار را طرحی موفق در تحقق بازار اسلامی خواند و افزود: در سال گذشته بیش از ۲۵۰ هزار نفر از کسبه و فعالان بازار در کلاس های آموزشی فقه بازار شرکت کردند.

وی ادامه داد: بسیج اصناف و محرومیت زدایی عنوان سومین روز هفته بسیج اصناف است، بر همین اساس باید بگوییم که بخش بزرگی از محرومیت زدایی در کشور همواره از سوی کسبه بازار و اصناف صورت گرفته است و این کار عمدتا با تأسیس موسسات خیریه در بازارها انجام می شود؛ در همین راستا ما اردوهای جهادی اصناف و بازاریان را نیز در دست اقدام داریم که تاکنون چند مرحله از این اردوها هم برگزار شده است.

حسن پور اذعان کرد: یکی از روزهای هفته بسیج اصناف به نقش بانوان در بازار اختصاص داده شده است و ما معتقدیم که این حضور که هرروز پررنگ تر می شود هم می تواند یک فرصت باشد و هم می تواند یک خطر شناخته شود، با این حال برنامه های متعددی از جمله تکریم بانوان محجبه فعال در بازارها را برای این روز داریم.

وی با بیان اینکه آخرین روز هفته بسیج اصناف به نقش اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی در حمایت از کالای ایرانی می پردازد، گفت: در این روز ویژه برنامه های خاصی در سراسر کشور با حضور فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و فروشندگان کالای ایرانی برگزار می شود و از برترین های این حوزه تقدیر به عمل می آید.

مسئول سازمان بسیج اصناف در ادامه سخنان خود رفع مشکلات اصناف را از رویکردهای اصلی بسیج اصناف خواند و افزود: ما همواره از فعالان و نخبگان اقتصادی و رؤسای اتحادیه های صنفی درخواست می کنیم تا با حضور در نشست های هیأت اندیشه ورز بسیج اصناف، راهکارهای خود را برای رهایی از بحران های اقتصادی مطرح کنند و کار کارشناسی روی این راهکارها صورت بگیرد و نهایتا به دستگاه های اجرایی ارایه شوند که بر همین اساس اخیرا نامه ای به آقای همتی رئیس کل بانک مرکزی ارسال کردیم و بخشی از این راهکارها و ایده ها را ارایه دادیم و امیدواریم از این نظرات کارشناسی در تصمیم گیرها استفاده شود.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    2 × 2 =