اولویت دولت اداره کشور و کاهش آثار تحریم

تصویر روز: معاون اول رئیس جمهور در نشست با گروهی از اقتصاددانان جوان گفت: اداره مطلوب کشور و کاهش آثار تحریم‌ها مهمترین اولویت فعلی دولت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اسحاق جهانگیری در جلسه دیدار جمعی از کارشناسان جوان اقتصادی با وی ، اداره مطلوب کشور و جلوگیری از آسیب رسیدن به زندگی مردم در شرایط تحریم را مهمترین اولویت دولت دانست و گفت: باید با ایجاد ساز و کارهای کارآمد برای اداره کشور به نحوی عمل کنیم که زندگی مردم و فعالیت بنگاههای اقتصادی دچار آسیب نشود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اقدام آمریکاییها برای ایجاد اتاق فکر و گروه اقدام برای اعمال تحریم علیه ایران، بر لزوم برنامه ریزی دقیق و واکنش بموقع برای مهار کردن تحریم ها تاکید کرد و افزود: باید در مقابل اقدامات آمریکا برنامه هایی به اجرا بگذاریم که کمترین فشار و آسیب بر اقشار مختلف جامعه به ویژه طبقات ضعیف وارد شود.

وی با اشاره به اینکه دولت از نقد عالمانه و کارشناسی سیاست های اقتصادی خود استقبال می کند، گفت: من به عنوان معاون اول رئیس جمهور باید از سیاست های دولت حمایت کنم در عین حال آمادگی لازم برای اصلاح مستمر سیاست های اقتصادی دولت وجود دارد تا با تقویت نقاط قوت سیاست ها و برطرف کردن نقاط ضعف بر کارآمدی سیاست های اقتصادی دولت بیافزائیم.

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از کارشناسان اقتصادی حاضر در جلسه خواست با بکارگیری همه توان و ظرفیت علمی خود راهکارهای عملی و قابل اجرا و عملیاتی در جهت مهار تحریم ها و اداره هر چه بهتر کشور را تدوین کنند و راهکارهای پیشنهادی برای مدیریت کشور در شرایط تحریم را به دولت ارائه دهند.

در این جلسه که دبیر هئیت دولت و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز حضور داشتند، برخی راهکارها برای مهار تحریم و کاهش آثار منفی آن بر اقتصاد کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    6 + 20 =