بازار سکه و طلا همچنان راکد است

تصویر روز: رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: داد و ستد سکه و طلا و تولیدات ساخته شده از آن در بازار تهران به حداقل رسیده است.

«محمد کشتی آرای» افزود: امروز متوسط قیمت اونس جهانی طلا یک هزار و ۱۶۶ دلار ثبت شد که نسبت به آخرین ساعت های معاملات دیروز (یک هزار و ۱۵۵ دلار) افزایشی بیش از ۱۰ دلاری نشان می دهد. به گفته وی، این نوسان معمولی و طبیعی است و حتی ممکن است فردا کاهش یابد.

این مسوول گفت: نکته مثبت در مورد طلا این است که در این زمان از سال و با ورود به سال جدید میلادی نوسان شدیدی را تجربه نمی کند؛ موضوعی که در سال های گذشته متاثر از وضعیت بازار، قیمت نفت و … متفاوت بود.

وی اضافه کرد: اما دو روز گذشته ارز در بازار داخلی شاهد نوسان هایی رو به بالا و افزاینده بود که تاثیر خود را بر بازار طلا و سکه بر جای گذاشت و این افزایش قیمت جهانی را تشدید کرد.

کشتی آرای بیان داشت: این روزها بازار طلا و سکه در رکود به سر می برد و داد و ستدها به حداقل رسیده، به طوری که تقاضا برای سکه و تولیدات ساخته شده از طلا نرمال و رو به پایین است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: تاکنون سیاست جدید اقتصادی از سوی آمریکا در سال جدید میلادی اعلام نشده و بر همین اساس تاثیری در بازار طلا نداشته است.

صرافان ارز و سکه امروز (تا لحظه انتشار این خبر) هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید را با افزایش ۱۵ هزار ریالی، ۱۱ میلیون و۶۰۰ هزار ریال داد و ستد کردند.

همچنین هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم با ۳۰ هزار ریال افزایش نسبت به دیروز در این ساعت، ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و هر نیم سکه با کاهش ۵۰ هزار ریالی، ۶ میلیون و ۴۰ هزار ریال فروخته شد.

هر قطعه ربع سکه طلا نیز با کاهش ۱۰ هزار ریالی، سه میلیون و ۲۰۰ هزار ریال فروخته شد، همچنین سکه گرمی با کاهش ۲۰ هزار ریالی، دو میلیون و ۴۰ هزار ریال داد و ستد شد. به گزارش ایرنا اتحادیه طلا، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار را یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۴۱۰ ریال اعلام کرده است که نسبت به سه شنبه ۲۳۰ ریال افزایش به ثبت رسانید.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    5 + شش =