همایش ملی بیمه ۱۳ آذرماه برگزار می‌شود

تصویر روز: بیست و سومین همایش ملی و نهمین همایش بین المللی بیمه و توسعه که همزمان با روز ملی بیمه با موضوع “کارکرد و ساز و کار بازار در صنعت بیمه” ۱۳ آذرماه در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار می شود.

 امیرصفری رئیس پژوهشکده بیمه طی نشست خبری با اشاره به برگزاری این همایش گفت:بازاریک نهادمهم درصنعت بیمه است و محلی برای تقابل عرضه و تقاضا است که با توسعه و رشد تکنولوژی از ماهیت مکانی خارج شده و تبدیل به مکانیزمی برای تنظیم فعالیت‌های اقتصادی دو طرف می‌‌شودودر یک بازار کارآمد اطلاعات گردش سریعی دارد و به موقع به دست ذینفع می‌رسد.

وی درادامه افزود: رقابت در یک بازار کارآمد سالم و سازنده بوده و منتهی به بهبود فضای کسب و کار و آزادی عمل می‌شود.وی با بیان اینکه نوآوری در تکنولوژی دانش و محصولات برای قیمت‌گذاری در بازار به شکل رقابتی است خاطرنشان کرد: رفع نیازها دوطرفه بوده و هیچ یک از بازیگران بازار در قیمت نمی‌توانند تاثیر بگذارند.

وی افزود: برای ماندن در بازار باید به دنبال هدفی مشخص بود و با نوآوری و تنوع محصولات پابرجا ماند.صفری گفت: تاکنون دو هزار و۵۰۰ نفر از دست‌اندرکاران صنعت بیمه و دانشگاهیان برای این همایش اعلام آمادگی کرده‌اند.رئیس پژوهشکده بیمه با اشاره به اهداف برگزاری این همایش گفت: دسترسی به آخرین یافته‌های علمی در حوزه دانش بیمه دسترسی به پیشنهادات کاربردی برای برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری در صنعت بیمه، تاثیرگذاری در سیاست‌های کلان فراصنعتی و درون صنعتی و نیز افزایش ارتباطات فعالان این صنعت و انعقاد تفاهم‌نامه برای سرمایه‌گذاری و قراردادهای تجاری و نیز فراهم سازی امکان ملاقات هیئت‌های داخلی و خارجی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش است.

وی گفت: محورهای بیست و سومین همایش ملی بیمه شامل تحلیل بازارهای اتکایی ، نوآوری در محصولات بیمه ، ا رتقای فضای کسب و کار در این صنعت و ورود بیمه‌گران خارجی و رقابت در صنعت بیمه است. بنابر اعلام صفری ۲ سخنران کلیدی این همایش الکساندر آنکل از شزکت ارگو آلمان و پرفسور هنری لوویژه استاد دانشکده اقتصاد ژنو هستند.

وی در پایان گفت: شرکت‌های بیمه‌ای از کشورهای آلمان ، انگلستان ، فرانسه ، آذربایجان و نیز شرکت‌هایی از حوزه خلیج فارس در این همایش حضور دارند و یکی از اساتید کشور فرانسه در خصوص اوراق بهادار سازی ریسک‌های بیمه‌ای سخنرانی خواهند داشت.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    پنج × 3 =